Teknoloji Haberleri

Facebook’a reklam verenlerin sayısı çoğalıyor

 

Facebook’a reklam verenlerin sayısı çoğalıyor.

 

 

 

Facebook, platformdaki aktif reklam verenlerin sayısının geçtiğimiz yıla göre yüzde 50’lik yükselişle 3 milyonu geçtiğini duyurusu yapıldı.

 
Facebook’a reklam veren 3 milyonun yüzdesel oranda 70’i ise ABD dışındaki ülkelerden reklam verenler. Şu anda Facebook’un ücretsiz Sayfalarını büyümek için kullanılmakta olan 50 milyonun üzerinde KOBİ bulunduğu gözlendi.

Facebook, KOBİ’lerin müşterileri ile her zaman, her yerden iletişim kurmalarını sağlayarak onların yeni mobil ekonomiye geçiş yapmalarını sağlayan bir köprü görevi üstlenilmekte. Facebook’ta 1 milyar üzerinde insan en az bir şirketle bağlantı kurmuş durumda.

Facebook, bunun beraberinde ise Your Business Story (İşinizin Hikayesi) ürününü de kullanıma sundu. Yeni bir video aracı olan Your Business Story, iş sahiplerinin şirketlerinin sunduklarını kolaylıkla gösterebilmesini sağlamakta olduğu gözlendi. Bu araç ile işletmeler Sayfalarındaki fotoğrafları yükleyip müzik ekleyerek ne yaptıklarını gösteren videolar yayınlama şansına sahipler.
[poll id=”2″]


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar