Teknoloji Haberleri

Facebook TV mi geliyor?

Facebook TV mi geliyor?

Sosyal medya devi olan Facebook TV’si yayına girmeye hazırlıkları içinde. İçerisinde orijinal içeriklerin de bulunacağı özellik ile şirketin reklam pastasını da genişletmesi beklentiler arasında yer alıyor.

Facebook TV mi geliyor?

Bloomberg’in haberine göre yer alan haberde ise, şirket, ortaklarından orijinal içeriklerin ilk bölümlerini talep etmeye başlamış oldu. Bunların kısa ve düşük mâliyetli programlar olduğu belirtilirken, sosyal ağ bütçeli yapımlar da hazırlık aşamasında.

 

70 MİLYAR DOLARLIK YENİ REKLAM PROJESİ
Facebook, projenin yaklaşık bir ay önce hazır olmasını beklerken, çeşitli gecikmeler yüzünden süre uzadı. 70 milyar dolarlık TV reklam pastasından pay almak isteyen şirket, TV özelliğini kullanıcıların sayfalarında videolardan ayrı bir bölümde görüntüleyecek.
Yeni video bölümü, 2 milyar kullanıcıya Facebook’un hazırladıklarının yanı sıra, kullanıcıların oluşturduğu içerikleri de sunmuş olacak. Şirket, YouTube’dan daha gelişmiş bir içerik sunmayı hedefliyor, ancak bu içeriklerin de Netflix, HBO, Showtime gibi şirketlerin yapımlarının düzeyinde olmayacağı düşünülüyor.
Facebook TV çalışması için 2016’da CollegeHumor’un kurucusu olarak bilinen Ricky Van Veen, eski MTV yöneticisi Mina Lefevre benzeri kişileri işe aldı. Şirketin iş ortaklarından bazıları Group Nine Media, BuzzFeed, ATTN, Vox Media bulundurmakta.

 

Facebook TV mi geliyor?

Sosyal medya devi olan Facebook TV'si yayına girmeye hazırlıkları içinde. İçerisinde orijinal içeriklerin de bulunacağı özellik ile şirketin reklam pastasını da genişletmesi beklentiler arasında yer alıyor.

Kullanıcı Oyu: Oy vermek ister misin? !

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar