Teknoloji Haberleri

Facebook Profil Fotoğrafına Bayrak Ekleme Nasıl Yapılır?

Facebook Profil Fotoğrafına Bayrak Ekleme Nasıl Yapılır?

Facebook Profil Fotoğrafına Bayrak Ekleme Nasıl Yapılır? Dünyada en aktif kullanılan sosyal site platformu olarak bulunan Facebook, fotoğrafları profilleme için bayrak kullandı. Aslında, bu özellik çok yeni değil; 2015’ten itibaren, fotoğraf albümlerine ulusal bayraklar renklerini eklemek için fotoğraf çerçeveleri kullanılabilir. Daha sonra kullanıcılar kendi Facebook fotoğraf çerçevelerini tasarlayıp profil fotoğraflarında kullanabildiler. Facebook, 200 farklı ülkenin ulusal bayrağını hazır çerçeve kalıpları haline getirerek, profil fotoğraflarına çerçeve ekleme özelliğine yönelik küçük bir güncelleme yaptı. Bu noktada, fotoğrafa Türk bayrağı ekleyebilir veya istediğiniz başka bir bayrak ekleyebilirsiniz.

Facebook Profil Fotoğrafına Bayrak Ekleme

Yeni çerçeve şekiller profil fotoğrafınızın sol üst köşesine bayrak yerleştirmenizi sağlar. İstediğiniz bayrağı bu yazıya Facebook profil fotoğrafınıza nasıl ekleyebileceğinizi de söyleyeceğiz. Profil fotoğrafınıza bayraklar ekleme işlemi, bilgisayarlara ve mobil cihazlara göre değişiklik gösterir. Bu nedenle, makalemizin ilk bölümünde bunu bilgisayarınızda nasıl yapacağınızı ve ikinci bölümde mobil cihazınızda nasıl yapacağınızı göstereceğiz.

Bilgisayar Üzerinde Facebook Profil Fotoğrafına Bayrak Ekleme

Facebook Profil Fotoğrafına Bayrak Ekleme Nasıl Yapılır?

Önce Facebook hesabınızın açık olduğu bilgisayarınızdaki Facebook tarayıcısını ziyaret edin:

https://www.facebook.com/gaeface/

Sayfayı açtığınızda profil fotoğrafınızı göreceksiniz ve solda çerçeve önerileri göreceksiniz. Sol tarafta Türk Bayrağı görebilirsiniz:

Türk bayrağı yoksa veya farklı bir bayrak kullanmak istiyorsanız, arama çubuğunu kullanarak Türkiye Bayrağı’nı veya aranan ülkenin bayrağını arayabilirsiniz. Arama yaparken aramanız gereken şey, ülke adlarını İngilizce olarak yazmaktır. Örneğin; Türkiye bayrağını bulmak için Türkiye’ye ihtiyacınız var

Aradığınız bayrağı bulduğunuzda, alt taraftaki “Profil Resmi Kullan” düğmesini tıklayın ve profil resminizi oluşturun; bu anahtarın yanındaki bölümü kullanarak bayrağınızın fotoğrafınıza ne kadar süre bağlı kalacağını seçebilirsiniz

Mobil Cihazlar Üzerinde Facebook Profil Fotoğrafına Bayrak Ekleme

Profil fotoğraflarınızı Facebook mobil sürümlerinde işaretlemek için öncelikle Facebook uygulaması aracılığıyla profil sayfanızı açın:

Profil sayfanız açık olduğunda, profil fotoğrafınızın üstündeki “Düzenle” bölümüne dokunun.

Menü açıldığında “Çerçeve Ekle” yi seçin.

Açılan sayfada Türk Bayrağı’nın tam tersi görünmüyorsa lütfen “Türkiye” yazınız. Başka bir ülke bayrağı kullanmak istiyorsanız, ülkenin adını yazabilir ve burada İngilizce arayabilirsiniz.

 

Son olarak, takip işleminde bulunduğunuz profil resminin ne kadar süre ile yükleneceğini seçip (devam ettirebilirsiniz) ve yukarıdaki “Kullan” düğmesini tıklayarak profil fotoğrafınızı kullanmaya başlayın.

Facebook Profil Fotoğrafına Bayrak Ekleme Nasıl Yapılır?

Dünyada en aktif kullanılan sosyal site platformu olarak bulunan Facebook, fotoğrafları profilleme için bayrak kullandı. Aslında, bu özellik çok yeni değil; 2015'ten itibaren, fotoğraf albümlerine ulusal bayraklar renklerini eklemek için fotoğraf çerçeveleri kullanılabilir.

User Rating: Be the first one !

Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar