Teknoloji Haberleri

Facebook Önbelleği Temizleme Nasıl Olur?

Facebook Önbelleği Temizleme Nasıl Olur?

Facebook Önbelleği Temizleme

Facebook Önbelleği Temizleme Nasıl Olur? Günümüzde en popüler sosyal medya sitelerinden biri olan Facebook’a telefon tablet ve bilgisayarlardan bağlanılıyor. Bazı Facebook kullanıcıları önceki dönemlerde yaptıkları işlemlerin bazılarını Facebook belleğinden tamamen silmek istiyorlar. Bu silme isteğinde aynı cihazı başka kişilerle paylaşmaktan dolayı özel bilgileri imha etme veya yenilik isteği en çok etkili olan sebeplerden ikisidir.

Mobil Cihazlarda Önbellek Nasıl Temizlenir?

Mobil cihazlarınızda Facebook önbelleğini temizlemek istiyorsanız, mobil cihazınızdan uygulamaya giriş yaptıktan sonra uygulama ayarları kısmına gidin. Ardından diğerleri kısmının yer aldığı bölüme tıklayarak ayarlar kısmından karşınıza yeni bir ekran gelecektir. Devamında bu ekranda çıkan hesap ayarları bölümüne tıklayıp orada çıkan tarayıcı seçeneğine tıklayıp, verileri temizle butonuna basıp geçmişten günümüze kadar olan verilerini kolaylıkla silebilirsiniz.

Facebook Önbelleği Temizleme Nasıl Olur?

Eğer Facebook’a mobil cihazlardan değil de bilgisayardan giriş yapıyorsanız, tarayıcınızı açtıktan sonra çerezleri temizle kısmına tıklayarak buradan da önbelleğinizi kolayca temizleyebilirsiniz.

Facebook Önbelleği Temizlerken Mobil Cihazlarda Ortaya Çıkan Sorunlar

Bunlardan en başında mobil cihazınızın marka ve modeline göre ayarlar kısmının değişiklik gösterebilmesidir. Şayet telefonunuzda yukarıda bahsettiğim adımları bulamıyorsanız, mobil cihazınızın ayarlar kısmından Facebook uygulamasını bulmanız gerekiyor. Uygulamayı bulduktan sonra Facebook uygulama ayarlarına girip önbellek verilerini bulup bu verileri temizleyebilirsiniz.

Neden Facebook’ta Önbelleği Temizlemek İsteriz?

Buradaki en önemli sebeplerden biri kullandığımız bilgisayarı veya mobil cihazı birden fazla kişinin kullanmasıdır. Kendimize özel işlerimizin başkaları tarafından görünmesini hiçbirimiz istemeyiz. Bu yüzden önbelleği temizlemek çoğumuz için zaruri bir ihtiyaç haline geliyor. Eğer özel uygulama ve aramalar yaptıysak ve önbelleği temizlemediysek, bizim dışımızda cihazı kullanan diğer kişi de bu bilgilere kolayca erişebilir. Bahsettiğimiz gibi Facebook’ta önbelleği temizlemek oldukça kısa ve basit bir işlemdir ve Facebook bilgilerinizi siz önbelleğinizi temizleyene kadar kendi hafızasında kayıtlı tutar ve siz istediğiniz zaman bu bilgilere erişebilirsiniz. Aynı zamanda Facebook’a her giriş çıkışınızda önbelleği kolayca silebilirsiniz.

Facebook Önbelleği Temizleme Nasıl Olur?

Günümüzde en popüler sosyal medya sitelerinden biri olan Facebook'a telefon tablet ve bilgisayarlardan bağlanılıyor. Bazı Facebook kullanıcıları önceki dönemlerde yaptıkları işlemlerin bazılarını Facebook belleğinden tamamen silmek istiyorlar. Bu silme isteğinde aynı cihazı başka kişilerle paylaşmaktan dolayı özel bilgileri imha etme veya yenilik isteği en çok etkili olan sebeplerden ikisidir.

Kullanıcı Oyu: Oy vermek ister misin? !

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar