Editörün SeçtikleriTeknoloji Haberleri

Facebook Messenger üzerinde 11 binden fazla bot var

 

facebook-messenger-bot

 

 

Mayıs ayında düzenlemiş olduğu f8 konferasında Messenger için bot devrimini başlatmakta olan Facebook aradan geçen bir ayın sonunda ilk istatistikleri paylaşmış oldu. Facebook’un aktardığı bilgilere göre Messenger üzerinde 11 binden fazla bot var.

Facebook geliştiricilere bot altyapısını ilk açtığı günden sonrasında ise API’ını geliştirmeye tüm hızlıyla devam ediyor. Geliştiriciler artık müşteri hizmetleri hesapları ile botlarını bağlayabiliyorlar. Böylece işletmeler kendileriyle iletişim kuran müşterilerine daha fazla kişiselleştirilmiş bir bot deneyimi sunabiliyorlar.

Messenger’ın bot altyapısına eklenen bir diğer özellik de botların kullanıcılara bunun beraberinde GIF, video ve diğer medya türlerini mesajların içerisine ekleyebiliyorlar. Bunun yanında kullanıcılar da botların geliştirilmesi konusunda geliştiricilere yardımcı olabiliyorlar. Botlar için de puanlama sistemini devreye alarak kullanıcıların geliştiricilere yardımcı olabilmesine olanak sağlıyor. Bot devrimi için henüz bunların emekleme aşaması olduğunu rahatlıkla söyleyebilmekte fayda var.


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar