Teknoloji Haberleri

Facebook Linkedin’e rakip oluyor

Facebook Linkedin’e rakip oluyor

Facebook Linkedin’e rakip oluyor. Facebook, test etmeye başladı özgeçmiş özelliğiyle beraber LinkedIn’e rakip olmayı planları arasında yer alıyor.

 

Bugüne kadar insanların profesyonel yaşamlarıyla çok ilgilenmeyen Facebook, denemelerine başladığı öz geçmiş özelliğiyle Linkedin’e rakip olmayı planlıyor.
Özgeçmiş özelliğinin denemelerinin başladığı, bir web geliştiricisi olan Manchun Wong’un Facebook profilinde özgeçmiş bölümünü görmesiyle ortaya çıkmış oldu.
Yeni özellik LinkedIn’in profil sayfasına bir hayli benziyor; kullanıcıların deneyimleri, eğitim durumları, iletişim detayları gibi profesyonel bilgilerini yeni bir profil fotoğrafıyla diğerleriyle paylaşmakta.
İnsanlar yeni özelliğin devreye sokulmasıyla beraberinde ise kişisel Facebook profillerinde profesyonel deneyimlerini paylaşmaya devam etmiş olacak fakat iş ortamlarında paylaşmak için kişisel fotoğraf ve düşüncelerden arındırılmış olan, profesyonel görünen bu sayfayı kullanabilecek.
Facebook’un bu özellik üzerinde çalışması şaşırtıcı değil. Sosyal ağ bir süredir profesyonellerin ihtiyaçlarına cevap vermeye çalışmakta.
Facebook’un bu doğrultuda attığı en büyük adım şüphesiz 2016 yılında Facebook At Work adıyla tanıttığı ürün. Daha sonra Workplace adını alan platform, Facebook’un birlikte çalışan ekipler için iş odağında özelleştirilmiş bir sürümünü şirketlere sunuyor.


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar