Ekonomi Haberleri

Evkur’a sahte ürün cezası

adaletFransız kozmetik devi olan L’Oréal, EVKUR’a karşı açtığı ‘Sahte L’Oreal ürünleri satıyor’ davasını kazandılar. Mahkeme, sahte olduğu tespit edilen ürünlerin toplatılıp imha edilmesine karar verdi. Mahkeme kararında ayrıca EVKUR’un manevi tazminat ödemesine de hükmedildi. Yerel mahkemenin kararı Yargıtay’da da onanarak kesinleşmiş durumda.

TÜKETİCİ ISRAR ETTİ
L’Oréal ile 80’e yakın mağazası bulunmakta olan Evkur Alışveriş Merkezleri Ticaret A.Ş.’yi karşı karıya getiren dava temmuz 2009’da açıldı. İstanbul 2. Fikrî ve Sınaî Haklar Hukuk Mahkemesi’nde görülen dava dosyasından edinilen bilgilere göre süreç şöyle açıklamalarla devam etmiş durumda: Bursalı bir tüketici, EVKUR’un bu kentteki mağazasından L’Oréal’in Telescopic Clean model bir maskarasını satın aldı. Bu kişi, aldığı ürünün başka mağazalarda farklı görünümde olduğunu fark etti. Tüketici bu durumu mağaza yetkililerine sordu. Aldığı cevap ise; ‘Bu ürün L’Oréal’in yeni dizaynı; bir sorun yok’ şeklinde belirtildi.

Reklam

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/finanspara.com/httpdocs/wp-content/themes/jannah/kykur/kayankur.php on line 32
Finanspara Piyasalar