• YARIM ALTIN
  6.291,00
  % 0,08
 • AMERIKAN DOLARI
  28,9721
  % 0,15
 • € EURO
  31,8243
  % 0,11
 • £ POUND
  36,7395
  % 0,08
 • ¥ YUAN
  4,0665
  % 0,46
 • РУБ RUBLE
  0,3254
  % 0,03
 • BITCOIN/TL
  1107663,162
  % 3,42
 • BIST 100
  7.962,34
  % 3,14

Evde Bakım Hizmeti Veren Hemşireler

Evde Bakım Hizmeti Veren Hemşireler

Evde Bakım Hizmeti Veren Hemşireler Evde bakım hizmeti, teşhislerin ve tedavilerin ardından bakım süreçlerinde kronik hastalıkların takip edilmesinde ya da herhangi bir sağlık sorunu olmadan koruyucu sağlık hizmeti verilerek ihtiyaç sahibi olan hastalara kendi bulundukları ortamlarda sağlık bakım hizmeti sunulması demektir. Evde uygulanabilen sağlık hizmetleri olan evde bakım süreci birçok hastanın hayatını değiştirmektedir.

Bu hizmeti özel kuruluşların yanında belediyeler tarafından da verilmektedir. Hizmetin varlığı, ücreti ve detaylarıysa henüz çok kişi tarafından bilinmemektedir. Fakat evde bakıma muhtaç kitle sayısı her geçen gün artmakta ve buna karşın bilinçlendirme ve merak yükselmektedir. Yaşlanma ile kronik hastalıklar, kanser vakaları ve her yıl katlanarak artan yüz elli bin engelli bu bakım hizmetlerini önemli bir noktaya getirmiştir.

Evde Bakım Hizmeti İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

 Bu hizmetin iyi bilinmesi gerekmektedir. Nedeni ise evde bakım hizmetinin yakın süre zarfında herkes tarafından kullanılacak olmasıdır. Çünkü bu hizmet sadece için özel kuruluşlar tarafından değil devlet kurumları da vermektedir. Her yıl artan hastalıklar, hasta sayıları, çeşitli hastalıkların türemesi gibi nedenler Türkiye’de evde sağlık hizmetini profesyonel olarak gelecekte olmazsa olmaz sektör haline dönüşeceği gerçeğini ortaya çıkarmıştır.

 Evde Bakım Hizmeti Veren Hemşireler Ailede bakıma muhtaç olan yaşlı biri veya daima bakıma muhtaç birinin olması ev içi ve ev dışı görevlerde yardımcı olacak olan evde sağlık çalışanı veya bakıcı olarak bilinen kimseler görevlendirilmektedir. Çünkü yapılan araştırmalara göre 65 yaşın üzerindeki kişilerin %71’i bu hizmetleri kullanmaya muhtaç olabilir.

Evde Bakım Hizmeti Veren Çalışanlar

Hastaların engel durumuna veya yaş itibarıyla sağlık ihtiyacı karşılanmak üzere çeşitli görevliler atanmaktadır. Bu görevliler hemşireler, kişisel destek görevlileri, sağlık yardımcıları, uzman hemşire ve yaşam destek bakıcısı gibi kişilerdir. Bu kişiler ihtiyacı olan hasta veya yaşlılar için destek sağlamakta, bakıma muhtaç olanlara da genel sağlık durumlarının iyiye gitmesi adına da yardımcı olmaktadırlar. Sonuç olarak evde bakım hizmeti veren hemşire ve diğer çalışanlar çeşitli devlet kurumları veya özel kurumlar aracılığıyla hasta ve bakıma muhtaç kişilere destek sağlamakta ve iyileşme süreçlerini hızlandırmaya yardımcı olmaktadırlar.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.