Araştırma İnceleme

Ev hanımlarına kredi imkanı

konut_ev

Ev hanımlarına kredi imkanı

 

Ülkemizde finans sektöründe hizmet veren kuruluş arasında yer alan bankalar müşterilerine daha iyi hizmet verebilme ve potansiyel olarak gördükleri diğer müşterileri kazanma adına birbirleri ile sürekli rekabet içerisindedirler. Özellikle son yıllarda banka müşterilerinin kredi ve kredi kartına bağlı olarak borçlanmalarının hızla artması, birçok kişinin sicilinin bozulması ve buna ek olarak Merkez Bankasının Kara Listesine girmelerinden dolayı bankaların müşteri sıkıntısı çekmeye başlamışlardır. Bankaların rekabet havası içerisinde daha fazla müşteriye ulaşma adına bazı prensiplerinden ödün vermeye başlamaları ile birlikte kredi ve kredi kartı ürünlerini gelir belgesiz olarak da sunmaya başlamışlardır. Bu cihetle özellikle öğrenci ve ev hanımı olarak yaşamına devam eden vatandaşlarında ihtiyaçları gereği olarak bankalardan kredi kullanabilmenin yolu açılmış olmaktadır. Peki, ev hanımlarına kredi nasıl alınır?

Finans sektörü içerisinde hizmetlerine devam eden bankalar arasında Garanti Bankası, Deniz Bank, Finans Bank ve TEB gibi bankalar müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda gelir belgesiz olarak kredi kullandırmaktadır. Özellikle gelir belgesiz kullandırılan kredi ürünleri ihtiyaç kredisi olarak tanımlanır ve bu hizmetten ev hanımları faydalanabilmektedir. Ev hanımları için ayrıca devlet destekli kredi verilmesi özel bankalar nezdinde kabul görmekte olup ev hanımları içerisinde kendi işini kurmak isteyenlere kredi imkanı verilir. Ev hanımları kendilerine en uygun faiz oranı ve uygun ödeme koşulunu veren bankayı tercih etmeden önce kredi hesaplama yöntemi ile karşılaştırmayı da gayet kolay bir şekilde yapabilirler.

Kredi başvurusu için genellikle bankalar ev hanımlarının şubeleri tercih etmelerini tavsiye etmekte olup nüfus cüzdanı ve ikametgah adresini gösteren evrak veya adına düzenlenmiş olan bir adet fatura ile şube içerisinde bulunan bireysel müşteri hizmetleri yetkilisi ile görüşmelerini gerçekleştirebilir. Banka yetkilisine kredi talebi hakkında bilgi verildikten sonra basit kredi hesaplama yöntemi sayesinde ödeme planı çıkarılır. Müşteriye uygun gelen hesaplama sonucuna göre kredi talep formu doldurularak kredi başvuru işlemi anında gerçekleştirilmiş olur. Ayrıca bazı bankalar ev hanımlarına kredi imkanı sunarken, var ise maaşlı eşlerini kefil olarak yazdırılmasını isteyebilirler. Ev hanımlarına kredi nasıl alınır, sorusuna cevap arayan ev hanımları için kredi talebinde bulunacak oldukları bankadan yatırım hesabı açmaları ve ayrıca faturalarını otomatik ödeme talimatı ile bankaya vermeleri kendi lehlerine olumlu geri dönüş olarak algılanabilir.

Soru ve görüşleriniz için yorum kısmından sorabilirsiniz.

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/finanspara/public_html/wp-content/themes/jannah/kykur/kayankur.php on line 32
Finanspara Piyasalar