Para piyasası

EURO/TL rekor tazeledi Dolar yükselişte

EURO/TL rekor tazeledi Dolar yükselişte

EURO/TL rekor tazeledi Dolar yükselişte. Dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalar arası piyasada dolar/TL 3,95’i aştı, euro/TL 4,86’yı geçerek rekoruna rekor kattı.

ABD Merkez Bankası’nın (Fed) çarşamba günkü faiz kararı öncesinde döviz piyasasında hareketlilik devam ediyor.

Dolar/TL yeni haftaya 3,93 liranın üzerinde başlangıç yaptı. Daha sonra yönünü yukarı çeviren dolar 3,9525 ile 4 Aralık’tan itibaren en yüksek rakamını görmüş oldu.

EURODA YENİ REKOR

Euro/TL rekorlarına rekor katarak bu haftada kaldığı yerden devam ediyor. Euro 4,86’yı ilk kez aşarak tüm zamanların en yükseğine ulaşmış oldu. Euro 4,8681’e kadar artış gösterdi.

Yüzde 50 dolar, yüzde 50 eurodan oluşmakta olan döviz sepeti 4,41 ile tarihi zirveyi yakaladı.

TÜM GÖZLER FED’DE

Fed’in faizi 25 baz puan artırması beklenirken, toplantı sonrasında açıklanacak olan faiz projeksiyonlarının bu yıl üç ya da dört artışa işaret edip etmediğine inceleme yapılacak.

Uzmanlar, bunun beraberinde bu hafta döviz piyasasında Fed’in faiz kararı öncesinde sert hareketlerin görülebileceğini belirtmiş oldu.

DOLARDA KRİTİK SEVİYELER

Uzmanlar, teknik açıdan analiz yaparak dolar/TL’de 3,9550’nin önemli direnç konumunda bulunduğunu, 3,9170 ve 3,9000 seviyelerinin destek olarak takip edileceğini dile getirmiş oldu.

Döviz Yorumları için tıklayın

Reklam

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar