Kripto Para Haberleri

Ethereum İlk Kez 1,000 Doları Aştı, Artışın Ardındaki Faktörler

Ethereum İlk Kez 1,000 Doları Aştı, Artışın Ardındaki Faktörler

 

Ethereum’un yerli şifreleme Eteri ilk kez 1000 $ ‘ı aşarak 2018’e kadar sadece beş gün yüksek yeni bir başarı elde etti.

Ether fiyatındaki son artış ve Ethereum Blockchain ağının piyasa değerlemesi büyük ölçüde iki ana faktöre bağlanabilir: Ripple (XRP) değerindeki ani artış ve merkezi olmayan uygulamaların artan kullanıcı faaliyetleri.

2017 yılının Aralık ayının sonlarında, Ripple, Ethereum‘u ilk kez geçti; Etherco ve Bitcoin Cash hariç, Bitcoin’in arkasındaki küresel pazarın ikinci en büyük kriptokrasitesi haline gelen üçüncü alternatif kriptokrasi haline geldi.

Ethereum analiz
Ethereum analiz

Geçen hafta Küresel Ripple ticaretinin yaklaşık% 50’sini oluşturan Güney Kore kripto döviz alışverişi piyasası, bir aydan kısa sürede Ripple’in piyasa değerlemesini 40 milyar dolardan 120 milyar dolara yükseltti.

Ethereum‘un son rallisi, beklenen gecikmiş toparlanma ve Ripple ile rekabetin erken belirtileri olarak görülebilir. Sadece iki gün önce, Ripple, 100 milyar doları aşan ilk alternatif şifreleme oranı oldu. Dün, 4 Ocak’ta Ethereum ağı 100 milyar sterlinlik bir pazar payı elde etti.

Ethereum’un değerlemesi haklı olabilir mi?
Şu anda, Ethereum Blockchain ağı, Bitcoin de dahil olmak üzere küresel piyasadaki toplam Blockchain ağlarından daha fazla işlem gerçekleştiriyor. EtherScan’e göre, Ethereum ağı, günde yaklaşık 420 milyon işlem gerçekleştiren Bitcoin Blockchain ağıyla karşılaştırıldığında, yaklaşık 1,4 milyon işlemeyi günlük olarak hallediyor.

Eski Coinbase yürütme ve Litecoin yaratıcısı Charlie Lee, işlem hacmi ve kullanıcı etkinliğinin, yatırımcıların kripto para birimleri performansını ve geleceğini analiz etmede dikkate almaları gereken önemli faktörler olduğunu belirtti. İki kategoride, Ethereum değeri yükselmek için optimal bir konumdadır.

 

KRİPTO PARA FİYATLARI İÇİN TIKLAYINIZ.


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar