Ekonomi Haberleri

Enflasyonda artış devam eder mi?

Enflasyonda artış devam eder mi? Tüketici Fiyatları Endeksi olan (TÜFE) Şubat ayında piyasa beklentilerinin beraberinde üzerinde aylık bazda %0.81 yükseldi. Yıllık bazda ise TÜFE Ocak ayındaki %9.22’den, Şubat ayında %10.13’e artış göstermiş oldu.

 

Enflasyonda artış devam eder mi? Böylelikle enflasyon Nisan 2012’den sonra ilk defa çift haneli rakamlara artış göstermiş oldu. Şubat ayında enflasyonun beklentimizin üzerinde gerçekleşmesinde giyim ve ayakkabı grubundaki düşüşün beklentimizin altında kalması ve ulaştırma grubu fiyatlarının beklentimizin üzerinde yükseliş göstermesi etkili oldu.

Enflasyonda artış devam eder mi ?

 

 

 

Tekrardan çift haneye çıkan enflasyon beklentilerin üzerinde yükseldi, yükseliş devam eder mi? soruları oluştu.

Tüketici Fiyatları Endeksi (TÜFE) Şubat ayında piyasa beklentilerinin üzerinde aylık bazda %0.81 yükseliş gösterdi.

Yıllık bazda ise yer alan analizde ise TÜFE Ocak ayındaki %9.22’den, Şubat ayında %10.13’e yükseliş göstermiş oldu. Böylece enflasyon Nisan 2012’den sonra ilk defa çift haneli rakamlara yükselmiş oldu. Şubat ayında enflasyonun beklentimizin üzerinde gerçekleşmesinde giyim ve ayakkabı grubundaki düşüşün beklentimizin altında kalması beraberinde ise ulaştırma grubu fiyatlarının beklentimizin üzerinde artış göstermesi etkili oldu.

 

[poll id=”5″]

 


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar