Dünyadan
Neler Oluyor?

Endonezya’da 7,3 büyüklüğünde deprem

Endonezya deprem Endonezya’nın Maluku eyaletinde, 7,3 büyüklüğünde deprem meydana gelmiş oldu.
Endonezya Meteoroloji, İklim ve Jeofizik Kurumu (BMKG), merkez üssü eyalete bağlı Güneybatı Maluku bölgesinin 245 kilometre kuzeydoğu açıklarındaki 7,3 büyüklüğündeki depremin, yerin 231 kilometre altında kaydedildiğini duyurdu.

BMKG, depremin ardından tsunami alarmı vermedi. Depremin can veya mal kaybına neden olup olmadığı da henüz bilinmemekte. ABD Jeolojik Araştırmalar Merkezi de (USGS) depremin büyüklüğünü 7,3 olarak açıkladı.

Öte yandan, Meteoroloji Bürosu Avustralya’ya yönelik tsunami tehlikesi bulunmadığını duyurusu yapıldı.

AVUSTRALYA ALARMA GEÇTİ

Endonezya’nın Maluku eyaletinde meydana gelen depremin şiddetiyle beraberinde sarsılan Avustralya’nın Darwin kent merkezdeki bazı binaların boşaltıldığı bildirisi yapıldı.

Avustralya Yayın Kurumu’nda yer alan habere göre yer alan incelemede ise ABD Jeolojik Araştırmalar Merkezi (USGS) tarafından 7,3 büyüklüğünde olduğu açıklanan Endonezya’daki deprem, Avustralya’nın Darwin kent merkezini salladı.

Kette yoğun olarak hissedildiği belirlenen depremin ardından şehir merkezindeki bazı binalardan yüzlerce kişinin tahliye edildiği açıklaması yapıldı.

Endonezya’da 28 Eylül 2018’de Sulawesi Adası’ndaki Palu Körfezi’nde meydana gelen 7,5 büyüklüğünde deprem ve sonrasında oluşan tsunami Donggala, Palu ve Sigi bölgelerini etkilemişti. Bölgedeki deprem ve tsunamide, 4 bin 340 kişi hayatını kaybetmiş idi.

Reklam

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar