Girişimcilik
Neler Oluyor?

En Karlı Sektörler Hangileridir?

En Karlı Sektörler Hangileridir? En çok kar getiren sektörler

En Karlı Sektörler Hangileridir? Endüstri sektörlerinde sanayi, teknoloji, tekstil gibi birçok dal bulunur. En karlıları son yıllarda gözden kaçmamalıdır.

 Teknoloji

Teknoloji sektörünün can damarı son yıllarda cep telefonları olmuştur. Telefon satışlarının patlaması ve sürekli gelişen dünyada, şirketlerin kendi reklamlarını telefon içi uygulamalarda görülebiliyor. Uygulamalar üreterek, başkalarının modern hayatının içerisinde olup, onları telefonlar aracılığıyla ikna edebilmek bu sektörü yeni bir nefesi oldu. Uygulama tasarımı ve yapımı yıllık büyümesi yüzde otuz olarak gösterilmiş. Çalışılan kurum, kuruluş veya şirketlere uygulama tasarımı yapmak en ideal sektörlerin başında gelmektedir.

 Mobil Oyunlar

Mobil oyunlar günümüzün en çok tercih edilen uygulamalarından birisi. 2007 yılında sadece iki tane mobil oyun geliştiricisi bulunurken bugün sayı oldukça yüksek düzeyde. Ancak buna rağmen piyasa canlılığını korumaya devam ediyor. Bu endüstri 2007 senesinden itibaren yüzde üç doksan yedi oranında büyüme ve gelişim göstermiştir. Güvenilir bir ekip ve açık fikirlerin doğru insanlarla buluştuğunda en çok kar edilen sektörlerden biri olduğunu görmek verilen rakamlarla da aşikardır.

 Bilgi Teknoloji Danışmanlığı

Öncelikle alınacak eğitim bu konuda kişiye bir yol haritası sunar. Piyasası canlı ve yüksek ödemelerin olduğu bir sektördür. 2007-2012 arasında teknik danışmanlık branşı 200,000 istihdam ile büyüyüp, daha da fazla olması beklenmekte. Değişik işletmelerin bilgi teknolojileri için küçük firmalardan destek talebi beklenmekte. Uzmanlık konusunda yeterli deneyime sahip işletmeler, büyük şirketlerle ortaklıklar oluşturup işler büyütülebilir. Sağlık işletmeleri, enerji işletmeleri gibi kuruluşlara standart bilgisayardan mobil araçlara bulut bilgi işlem sahasına transferleri öğreterek yardımcı olurlar. Bulut bilişimi uzmanlık gerektiren bir konu olduğu için gerekli kişiler devreye girecektir.

Diğer sektörler;

-Sağlık Hizmetleri Teknolojisi

-Sağlık ve Kişisel Bakım Sektörü

-İşletmeler İçin Danışmanlık Hizmeti

Günümüz dünyasının en karlı sektörleri konumundadırlar.

En Karlı Sektörler Hangileridir?

En Karlı Sektörler Hangileridir? Endüstri sektörlerinde sanayi, teknoloji, tekstil gibi birçok dal bulunur. En karlıları son yıllarda gözden kaçmamalıdır. İşte günümüzde en karlı o sektörler

Kullanıcı Oyu: Oy vermek ister misin? !

Reklam

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar