Yaşam
Neler Oluyor?

En İyi Moda Tasarımcıları

En İyi Moda Tasarımcıları Liste

En İyi Moda Tasarımcıları Artan üretim, yaşam ve tasarım kalitesiyle birlikte modaya olan ihtiyaçta artıyor. Bu sebeple markalaşmakta Dünya genelinde önem arz ediyor. Son yıllarda genç tasarımcıların ortaya çıkması ve başarıya ulaşması ile birlikte moda dünyası da hareketlendi. Artık sadece hazır giyim değil; endüstriyel tasarım, ayakkabı, takı ve mücevherde önemli bir pazar gücüne sahip ve Türkiye de bu pazarda önemli bir yere sahip. Bu yazımızda Türkiye ve Dünya çapındaki en iyi moda tasarımcılarını listeledik.

 Agatha Ruiz de la Prada

58 yaşındaki İspanyol moda tasarımcısı Prada, koleksiyonlarında genellikle renkli ve doğal objelere yer veriyor. Tasarladığı çantalar Dünya genelinde büyük bir ilgi görmekte.

 

 Christian Dior

Dünya’nın en büyük moda evlerinden biri olan Dior’un kurucu olan 1905 doğumlu Fransız moda tasarımcısı. Kurduğu marka kendisini ölümünden sonra bile sadece giyim dünyasında değil aynı zamanda da kozmetik dünyasında da önemli bir konuma sahiptir.

 

 Coco Chanel

Aslında ilk çıktığı dönemlerde bir şapka mağazası açmıştı fakat sonraki dönemlerde moda ve kozmetik dünyasının vazgeçilmez bir parçası haline geldi.

 

Madame Paquin

Fransız moda tasarımcısı. Kimsenin cesaret edemediğini yaptı ve ipek ve kürkü harmanlayarak eşsiz tasarımlara imza attı. Moda ve Paken’i kurdu ve bununla birlikte tarihte farklı ülkelerde şube açan ilk kişi oldu.

 

 Atıl Kutoğlu

Moda dünyasına Beymen ve Vakko gibi marklarda yaptığı stajla başladı. “En İyi Genç Modacı”, “Avusturya’nın En İyi Modacısı” gibi ödüllerin sahibi olan Kutoğlu’nun tasarımları dünyanın 11 ülkesine ulaştı. Jessica Alba, Catherina Zeta-Jones, Naomi Campbell gibi ünlü isimler de müşterilerinin arasında yer alıyor.

 

 Cengiz Abazoğlu

Modaya olan tutkusu sayesinde birçok başarılı işe imza attı ve ünlü kişilerle çalışma fırsatı buldu. Ayrıca birçok televizyon programına moda danışmanlığı yapıyor.

 

 Roberto Cavalli

Dünyada deri ve kot üzerine baskı yapan ilk kişi. Kumaşın Efendisi olarak görülen Cavalli kumaşlarında canlı renklere vahşi desenlere ve dore çizgilere yer vermeyi tercih ediyor. Kıyafetleri oldukça seksi ve cesur olan Cavalli müşterilerine ihtişamın en güzel halini sunuyor.

 

 Pierre Cardin

İtalya’da doğan ünlü moda tasarımcısı 14 yaşındayken bir terzinin yanında çırak olarak çalışmaya başladı. Christian Bernard, Madame Paquin, Jean Cocteau, Christian Dior gibi dünyanın en ünlü moda tasarımcılarıyla beraber çalışmıştır. 1950 yılında ise kendi salonunu açtı.

 

 Diane Von Fürstenberg

Belçikalı moda tasarımcısı. Dünya kendisini Wrap Dress’in mucidi olmasıyla birlikte tanıyor. Tasarımlarının kadının gücünü temsil ettiğini düşünen moda tasarımcısının kıyafetlerinin hiçbir zaman modası geçmeyecek gibi görünüyor.

 

 Cemil İpekçi

İngiltere’deki Royal Academy of Art okulundan mezun olmuştur. Türk ve Anadolu kültürüne tasarımlarında yer vermeye dikkat eden İpekçi aynı zamanda pırlanta tasarımı da yapmaktadır.

 

 Hakan Akkaya

Televizyonda yayın yapan moda programlarından tanıdık olduğumuz Hakan Akkaya, İstanbul Sanat Akademisi’nden mezun olmuştur.

En İyi Moda Tasarımcıları

En İyi Moda Tasarımcıları

En İyi Moda Tasarımcıları

En İyi Moda Tasarımcıları Artan üretim, yaşam ve tasarım kalitesiyle birlikte modaya olan ihtiyaçta artıyor. Bu sebeple markalaşmakta Dünya genelinde önem arz ediyor.

User Rating: 4.8 ( 2 votes)

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar