Yaşam
Neler Oluyor?

En İyi Film İzleme Programı

En İyi Film İzleme Programı nelerdir?

En İyi Film İzleme Programı 90’lı yılların sonu ve 2000’li yılların başlarında, internetten video oynatmak çok çetrefilli yollardan geçmek de, bu yüzdende- kullanıcıların çok tercih etmediği bir yöntemdi. Tabii, bu durumda-film görüntü kalitesi formatlarının azlığı ve kalitesizliği artı monitör özellikleri etkili rol oynuyordu. Fakat daha sonraki zamanlarda ortaya çıkan Divx formatı ve giderek artan etkileyici monitör üretimleri sonrasında- özellikle de çözünürlük- video oynatmak daha kolay ve keyifli hale geldi. Peki, günümüzde hangileri daha sık tercih edilmek de?

 Popüler “Player” Kurulumlar

– VLC Player: Oldukça esnetilmiş ve opsiyonel bir kullanıma sahip bu program listenin en başında kendine yer bulmak da. Video dışında müzik dinlemek için de kullanabiliyoruz ve kişiselleştirme özelliği sayesinde de birçok farklı temaları seçme şansımız var.

– Kodi: Oynatıcı görevi görmesinin yanında ağ bağlantınızı kontrol ederek, sisteminizde kayıtlı olan arşivinize ayna tutmakla beraber bir medya merkezi olarak çalıştığını söylemek mümkün.

– Media Monkey: Dosyaların yönetimi konusunda gelişmiş, ayrıca stream özelliğini de bünyesinde barındıran bir başka video oynatıcısı. Ufak bir detaysa; VLC ve Kodi gibi standart sürümleri ücretsiz ancak Gold üyelik alırsanız birçok yeni özellik veya standart sürümde olan bazı özelliklerin daha hızlı ve gelişmiş haline hâkim olabilirsiniz.

– GOM Player: Benzerlerinin yanında en sık tercih edilenlerden biri. 360 derece videolara verdiği destek, medya formatları içerisinde hemen hemen her uzantıyı destekleyen yapı, iki kat ses özelliği ve bütün bunların yanında hem detaylı hem de kolay kullanım GOM Player’ı bir hayli öne çıkarıyor.

– BS Player: Dünya çapında 70 milyona yakın kullanıcıya sahip BS Player, ikameleri arasında en eski tarihli kuruluşa sahip ve yine bir dizi gelişmiş seçenekleriyle birçok kullanıcının ilk tercihi diyebilmek mümkün. Altyazı bulma ve basit kısa yol kullanımı sayesinde işimizi bir hayli kolaylaştırıyor. Bilgisayarın işlem gücünü fazla yormaması ve görüntü-ses kalitesini konusunda da göz kamaştırması tercih edilme sebeplerinin başında geliyor.

Yukardaki oynatıcılara alternatif olarak KMPlayer ve Wondershare Player medyalarını da ekleyebiliriz. Bahsettiğimiz video oynatıcılarının en önemlilerini sizlerle paylaştım. Bazı öne çıkan özelliklerine de kısaca değinmek istiyorum.

 Detaylar

Eğer bilgisayarınızda video oynatmak için eksik bir codec varsa, gelişmiş özellikleri sayesinde bu oynatıcıların hemen hemen hepsi bu açıkları gideriyor. Bir diğer detay; GPU optimizasyonları sayesinde en iyi görüntü performansını vermesi. Altyazıların renk, punta ve büyüklük/küçüklük ayarlarını yapmak da sizlere sunulmuş durumda. Ayrıca çift altyazı seçeneği ve altyazıları ekranın istediğiniz yerine yerleştirme opsiyonu da mevcut. Aradığınız altyazıyı bulamadınız mı? Geniş altyazı arama özellikleri sayesinde, bu sorunu da ortadan kaldırıyor.

Son olarak; tanıtmış olduğum tüm video oynatıcılara ulaşmanız için kullandığınız arama motorlarına “sorunsuz video izle” yazarak tercih ettiğiniz oynatıcıyı bilgisayarınıza indirmeniz yeterli.

En İyi Film İzleme Programı

En İyi Film İzleme Programı

En İyi Film İzleme Programı

En İyi Film İzleme Programı 90'lı yılların sonu ve 2000'li yılların başlarında, internetten video oynatmak çok çetrefilli yollardan geçmek de, bu yüzdende- kullanıcıların çok tercih etmediği bir yöntemdi.

User Rating: 5 ( 1 votes)

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar