• YARIM ALTIN
  6.327,00
  % 0,06
 • AMERIKAN DOLARI
  28,9409
  % 0,09
 • € EURO
  31,2427
  % 0,30
 • £ POUND
  36,4385
  % 0,28
 • ¥ YUAN
  4,0434
  % 0,08
 • РУБ RUBLE
  0,3129
  % 0,41
 • BITCOIN/TL
  1270860,630
  % 0,71
 • BIST 100
  7.962,34
  % 3,14

En Fazla Hacme Sahip Kripto Para Borsası

En Fazla Hacme Sahip Kripto Para Borsası

En Fazla Hacme Sahip Kripto Para Borsası Kripto para borsaları, kripto paraların alım satımının ve diğer kripto paralarla takasının yapılabildiği web siteleridir. Bir kripto para borsası ne kadar çok coin ya da tokenın ticaretine altyapı sağlıyorsa ve her bir marketteki alım satım hacmi ne kadar yüksekse bu yatırımcıların avantajınadır. Zira portföyünüzdeki bir coini satıp yeni bir coin almak istediğinizde paranızın bulunduğu kripto para borsasında almak istediğiniz coinin marketi bulunmuyorsa bu durumda paranızı başka bir borsaya transfer etmeniz gerekecektir.

Bu da hem zaman kaybetmenize nedenolur hem de transfer maliyetlerini yüklenmek zorunda kalırsınız. Ayrıca almayıdüşündüğünüz uygun fiyatlı bir coinin fiyatı siz borsalar arasında paratransferini sağlayana kadar yükselebilir. Gözünüze kestirdiğiniz fırsatıkaçırıp üzülebilirsiniz. Transfer sürelerini kısaltmak için bitcoin yerine onayişlemlerinin çok daha seri şekilde gerçekleştiği altcoinleri tercihedebilirsiniz.

Yüksek Hacimli Kripto Para Borsaları

En Fazla Hacme Sahip Kripto Para Borsası Kripto para piyasasında bugün itibariyle coinmarketcapde listelenen 2071 kripto para ile yine coinmarketcap verilerine göre bu kripto paraların alınıp satıldığı 15 binden fazla market bulunmaktadır. Coinmarketcapte sıralanan kripto para borsaları ise 227 adettir. Bunların bazıları hacim anlamında oldukça düşük seviyelerde gezinirken ilk beş büyük kripto para borsasında günlük hacimler 500 milyon dolarların üzerin de seyretmektedir. Kripto para piyasasının yeniden boğa sezonuna girmesiyle bu değerlerin çok daha yüksek düzeylere ulaşacağı düşünülmektedir.

binance
binance

 Binance Borsası

 İşlem hacimlerinin en yüksek olduğu kripto para borsası binance borsasıdır. Birçok coinin yol haritasında ana hedeflerden biri olarak binance borsası tarafından listelenmek yer alır. Binance borsasına giriş yapan coinler bir anda yüksek düzeyde hacme ulaşırken bu da piyasa fiyatlarının yükselmesi anlamında yatırımcısını mutlu eden bir gelişmedir. Bu anlamda düşük hacme sahip, piyasaya yeni çıkan coinlerin kurucu ekipleri ve yatırımcıları için binance hedef borsa olma özelliği taşımaktadır.

 Öte yandan, yüksek hacimli borsalar da alış ve satış fiyatları arasındaki makas oldukça dardır. Dolayısıyla yatırımcıların kara geçebilmek için beklemeleri gereken fiyat artış düzeyi düşük hacimli borsalara kıyasla daha düşük düzeydedir. Kripto para yatırımcıları için yüksek hacimli borsalarda işlem yapmak doğru tercihtir.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.