Ekonomi Haberleri

Ekmek fiyatına düzenleme

Ekmek fiyatına düzenleme geldi. Sebze meyve fiyatlarını Rekabet Kurumu beraberinde denetleyecek olan devlet, ekmek fiyatlarına da el attı ve denetim geliyor. Ekmek fiyatları bundan böyle fırıncılar odası tarafından değil devletin oluşturacağı yeni bir komisyon tarafından yani tek merkezden belirlenmiş olacak.

 
Ekmekte yeni düzenleme geliyor. Temel gıda maddesi ekmeğin fiyatı artık tek merkezden belirlenecek. Ekmek fiyatları için yeni bir model üzerinde çalışıldığını ilk olarak Maliye Bakanı Naci Ağbal açıklamada bulundu.

Buna göre yapılan açıklamaya göre, ekmek fiyatına merkezi bir komisyon karar verecek. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, komisyona kimlerin katılacağı ve kararların nasıl alınacağı konusunda çalışmanın devam ettiğini açıklamasında bulundu.

Bakan Çelik ise açıklamasında ise, “Merkezde, Ankara’da bütün sivil toplum kuruluşlarının yani esnaf odalarının, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin katılımıyla bir yapının oluşması mı doğru olur, yoksa illerdeki bu yapının olması mı doğru olur şeklindeki çalışmamız şu anda hem fırıncılar odasıyla ve esnaf odasıyla devam ediyor; hem de gıda komitesinde bu konu gündeme geliyor” diye açıklamada bulundu.


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar