Ekonomi Haberleri

Ekim ayı bütçesi 3.3 milyar açık verdi

Ekim ayı bütçesi 3.3 milyar açık verdi

Ekim ayı bütçesi 3.3 milyar açık verdi. Türkiye Ekim ayı merkezi yönetim bütçe açığı 3,3 milyar lira olarak açıklama geldi. Maliye Bakanı olarak görev yapan Ağbal, yıl sonu bütçe hedefine ulaşmak için gerekli kararlılığı göstereceklerinin açıklamasında bulundu.

Maliye Bakanlığı, ekim ayı ile ocak-ekim dönemine ilişkin olarak ise bütçe uygulama sonuçlarını açıklaması yapıldı. Buna göre yer alan haberde ise; ekim ayında bütçe 3,3 milyar TL açık, 197 milyon TL faiz dışı fazla vermiş oldu.
Maliye Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre ise, Ekim ayında bütçe giderleri 56,2 milyar TL faiz hariç giderler ise 52,6 milyar TL olarak görüldü.
Ekimde bütçe gelirleri, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 21,8 yükselerek 52,8 milyar lira, bütçe giderleri ise yüzde 29,2 yükselerek 56,2 milyar lira olarak gerçekleşmiş oldu.
Bütçe gelirleri ocak-ekim döneminde ise geçen yılın aynı dönemine kıyasla beraber ise yüzde 13,8 yükselişle beraber 509,4 milyar lira, bütçe giderleri yüzde 18,4 yükselişle 544,4 milyar lira oldu.
Böylece ekimde 3 milyar 348 milyon lira açık veren merkezi yönetim bütçesi, ocak-ekim dönemini 34 milyar 961 milyon lira açıkla kapatmış oldu.


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar