Editörün SeçtikleriGirişimcilik
Neler Oluyor?

E-Ticarette Satışları Arttırmanın Yolları

E-Ticarette Satışları Arttırmanın Yolları, E-Ticarette satışlar nasıl arttırılır? Satışları arttırmak için ipuçları

E-Ticarette Satışları Arttırmanın Yolları ve ipuçlarını size bu yazımızda paylaşacağız. E-Ticaret sitesi kurdunuz ve satışlarınız artmıyor mu? Yada isteğiniz ziyaretçiler gelmiyor mu? Bu yazımızda birden fazla fikir edineceksiniz. Şimdi ise bunları madde madde inceleme yapalım.

 • Blog

Blog olmadan E-Ticaret olmaz. Olmazsa olmazlarından olan altın bir kuraldır. Blog neden olmalı peki? Blog ile kullanıcılar benzersiz harika içerikler üretebilirsiniz. Kullanıcılar gerçekten sizin bu sektöre ve konuya hakim olduğunuzu anlar. İçerikle ilgili herhangi makale okusa bile altına ürünlerinizin veya kategorilerinizin linkini vererek ciddi satış etmiş olursunuz. Aynı zamanda organik aramalarda da (SEO) ciddi ilerleme kaydetmiş olursunuz.

 • Kampanya

E-ticaretin olmazsa olmazlarında diğeri ise Kampanya çok önemli bir unsurdur. Türk halkı olarak indirimi çok severiz. Özellikle kadınlar bu konuda erkeklere göre çok daha hassaslar. Binlerce kampanya yaratabilirsiniz. Bu tamamen sizin yaratıcı zekanıza kalmış. Ancak benzersiz ve size özel olan kampanyalar her zaman tutmuştur. Zaten sizi de marka yapan fark orada çıkıyor. Örnek kampanya olarak; sepette indirim kampanyası, x fiyat üzerine kargo ücretsiz vb gibi çok kampanyalar mevcut. Hatta rakibinizin sitesini gezerek fikir sahibi olabilirsiniz.

 • Sosyal Medya

Sosyal Medya
Sosyal Medya

Sosyal medyanın etkisi çok büyüktür. Şuan en çok etkisi olan ise İnstagram üzerinden yapılan satışlardır. Bunların arasına ise Facebook, Tumblr, Pinterest vb gibi sosyal medya araçları da girdi. Sosyal medya üzerinden satış yapabilir, sitenize trafik çekebilir veya birçok etkinliklerinizi duyurabilirsiniz.

 • SEO Uyumlu Ürünler

Bu kısım çok önemlidir. E-ticaret sitenizin sektörü ne olursa olsun mutlaka ürün yükleyeceksiniz. Bu kısımda önemli unsurlardan birisinde doğru bir şekilde yani Google politikalarına uygun bir şekilde ürün yüklemek olacaktır. Bunlarda ürünlerde;

 1. Ürün görsel isimleri
 2. Ürün açıklamaları
 3. H1 ve H2 uyumları
 4. Kategori açıklamaları
 5. Doğru şekilde yapılan kategori mimarisi
 6. Kategori içinde doğru ürünlerin yer alması
 7. Kullanıcı deneyimini üst düzeyde tutmak

Bu maddeler çok çok önemlidir. Birbiriyle uyum ürünlerde görsellerde açıklamalarda dahi olsun önemlidir.

 • Google Reklamları ve Diğer Reklamları

Olmazsa olmazlarımızdan bir diğeri ise 🙂 reklamlardır. Her ne kadar satışlarınız çok iyi olsa da reklam kısmı çok önemlidir. Buna kısaca google şirin görünmekte diyebiliriz. Diğer yönden çok iyi bir şekilde reklamlarınızı optimize ederseniz ciddi kar bile sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda google görsel reklamlarda ise marka bilinirliğinizi ciddi manada arttıracaktır.

 • Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Çalışmaları

Arama motoru optimizasyonu Google, Bing, Yandex, Yahoo ve diğer arama motorlarının istekleri doğrultusunda açılan sitenin düzenlenmesi ve site dışı çalışmaları yapılması yer almaktadır. Arama motorlarından kullanıcı sağlayabilmek için bunun beraberinde ise SEO çalışmalarının düzenli ve itina ile yapılması gerekmektedir. Arama motoru optimizasyonu çalışmaları ile arama motorlarından gelen kullanıcıların dönüşüm oranları ise oldukça fazladır.

E-Ticarette Satışları Arttırmanın Yolları

E-Ticarette Satışları Arttırmanın Yolları

E-Ticarette Satışları Arttırmanın Yolları

E-Ticarette Satışları Arttırmanın Yolları ve ipuçlarını size bu yazımızda paylaşacağız. E-Ticaret sitesi kurdunuz ve satışlarınız artmıyor mu?

Kullanıcı Oyu: 5 ( 1 Oy Verildi)

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar