• %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  316387,319
  % -0,28
 • BIST 100
  %

Dünyadaki Piyasa Değeri Yüksek Şirketler

Dünyadaki Piyasa Değeri Yüksek Şirketler

Dünyadaki Piyasa Değeri Yüksek Şirketler

Dünyadaki Piyasa Değeri Yüksek Şirketler Piyasa değeri en yüksek olan şirketler belli oldu. Dünya’da yer alan bir çok firma yer alıyor. İşte piyasa değeri yüksek olan şirketlerin bazıları makalemizde paylaştık. Şimdi gelin dünyadaki piyasa değeri yüksek olan o şirketleri inceleyelim.

 Netfıx

Film dizi yapımcılığı ve dağıtımı yapmaktadır. Amerika kökenli bir firmadır. 1997 yılında Reed Hastings ve Marc Randolph tarafından Kaliforniya’da kuruldu. İnternet üzerinden gerçek zamanlı veri akışı, video-on-demand ve posta yoluyla filmleri DVD halinde dağıtıyor. Piyasadaki değeri 128 milyar dolar olarak açıklanmıştır.

 Kweichow Moutai

Alkollü içecek üreten Çin merkezli bir firmadır. Piyasa değeri 137 milyar dolar olduğu söylenmiştir.

 Nvıdıa

Teknoloji şirketidir. Kaliforniya’da kurulmuştur. Bilgisayar ürünleri ve mobil cihazlar için yeni sistemler üretiyor. İşlemci, ekran kartı, grafik gibi sistemleri geliştiriyor. Piyasa değeri 140 milyar dolar olduğunu söyleyebiliriz.

 Dow & Du Pont

Kimya alanında faaliyet gösteren şirket ABD’de kurulmuştur. Piyasada ki değeri 148 milyar dolardır.

 MasterCard

ABD’de kurulmuş, finans şirktedir. Bankalar ve tüketiciler için; banka kartı ve kredi kartı ödeme sistemleri hakkında hizmet veriyor. Piyasada ki değeri 184 milyar dolar.

 Pıng An Insurance

Çin’de kurulmuştur. Finans ve sigorta şirketi olarak hizmet vermektedir. Piyasada ki değeri 190 milyar dolar olarak açıklanmıştır.

 Boeıng

ABD’de kurulmuştur. Dünyada ki en büyük sivil ve askeri uçak ile helikopter üreten firmadır. Piyasa değeri 193 milyar dolar.

 İntel

ABD merkezli bir kuruluştur. Dünyadaki en büyük yarı iletken üreticisi olarak bilinir. Teknoloji alanında hizmet vermektedir. Piyasada ki değeri 243 milyar dolardır.

 Bank Of America

ABD’de kurulmuştur. Bankacılık ve finans alanında hizmet veriyor. Piyasa değeri 307 milyar dolar olarak açıklanmıştır.

 ICBC

Dünya’nın en büyük bankasıdır. Çin’de yer alan dört devlet bankalarından bir tanesidir. Bankacılık ve finans alanında hizmet veriyor. Piyasa değeri 336 milyar dolar.

 JPMORGAN Chase

ABD merkezli bir kuruluştur. Bankacılık ve finans alanlarında hizmet veriyor. Piyasa değeri 375 milyar dolardır.

 Alibaba.com

Çin’de kurulmuştur. E-ticaret alışveriş sitesidir. Piyasa değeri 470 milyar dolar.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.