Araştırma İnceleme
Neler Oluyor?

Dünyadaki En Zeki 7 Hayvan

Dünyadaki En Zeki 7 Hayvan ve Türleri

Dünyadaki En Zeki 7 Hayvan Zeka sadece insanoğluna mahsus bir şey değil elbette. Hayvanlar kimi durumlarda yaşamsal faaliyetlerini sürdürebilmek için çok çeşitli şekilde zekalarını kullanabiliyorlar. İşte bu durum insanların da hayretler içerisinde kalmasına sebep oluyor. Biz insanlar zeka denilen şeyi sadece kendimize mahsus zannediyoruz. Halbuki bu özelliği çok da iyi kullanan canlılar olduğunu bilmek gerekiyor. İşte Dünyadaki En Zeki 7 Hayvan ‘ lar.

Kuzgunlar

Kuzgunlar, yazar Edgar Allan Poe’nun karanlık konularından daha fazlasını ifade ediyor. Ayrıca, çok görevli oldukları bilinen son derece becerikli hayvanlardır. Kanada ve İskoçyalı araştırmacılar, karpuzların çevrelerini büyük maymun yeteneğini aşacak şekilde anlamaları için mantığı kullandıklarını ortaya koydu. Karga, kuzgunun yakın kuzeni olarak son derece zeki bir kuştur.

 Yunuslar

Yunuslar akıllı hayvanlar olarak iyi belgelenmiştir. Discovery News’in bildirdiğine göre, yunusun büyük beyni farkındalık ve duygu için yapılandırılmıştır. Aslında, yunus beyinleri insanlardan daha yapısal olarak karmaşıktır. Emory Üniversitesi yunus uzmanı Lori Marino Discovery News’e verdiği demeçte ” İnsanların zeki istihbarat standartları insan olmayan hayvanlara uygulanırsa, yunuslar kendi beyin yetenek seviyelerine çok yaklaştı ” dedi.

 Filler

Fillerin akıllıca olduğu iddia edilir. Filler, kenelerden ayırmak için sopa veya sineklerde gezinmek için avuç içi yaprakları kullanmak gibi araçlar kullanarak gözlemlenmiştir. Doğa Enstitüsünün de belirttiği gibi, ” birçok vahşi fil; boynuna taktıkları ahşap zili, iyi hantal çamur veya kil ile takarak, sessizce çalmak için tezgahların çalamayacağı yaramaz alışkanlığı geliştiriyor.

 İnekler

İnekler sadece kahkahalarını çiğnemekle alakalı sakin hayvanlar gibi görünüyor. Ortaya çıktığında, zengin ve karmaşık bir duygusal yaşama sahipler. Times, bilim insanlarının ineğin arkadaş ve düşmanın olduğunu bulduklarını bildirdi. Dahası, inekler ağrı, korku ve hatta kaygı gibi güçlü duygular hissediyor ve geleceği endişelendiriyor.

 Arılar

Arılar, uzmanların klasik sürü istihbaratı dediği şeyleri sergiler. Tek bir arı klasik anlamda zeki olmayabilir, ancak arıların kovanında bir arı vardır. National Geographic’in raporlarına göre, tek bir canlı hiçbir zaman ” büyük resmi ” görmediğinde kütük istihbaratı çalışır. Daha ziyade, her biri basit kurallar üzerinde tek bir yerde çalışır. Arılar aralarında anlaşmazlarsa ne olacak? Bir kovan kararı vermek için demokratik bir dans yapabileceklerini ortaya koyuyor.

 Sincaplar

Kalabalık bir caddenin karşısında bir sincap dart gören herkes, tehlikenin farkında olup olmadığını merak ediyor. Bir sincap olabileceği anlaşılıyor; ancak caddenin karşı tarafında yiyecek varsa, önemli olmayabilir. Science Daily’den yapılan son bir araştırmaya göre sincaplar hızlı öğrenicidir ve akranlarından öğrenirler. Yemek çalmak sincapların seçtiği bir numaradır.

 Sıçanlar

Hastalık tedarikçileri olarak algılanıyor olan Rattus norvegicus, kötü bir üne kavuşmuş ancak oldukça zeki yaratıklar. Ontario’daki Guelph Üniversitesi’ndeki araştırmacılar ” Sıçanlar, insan deneklerinde gözlemlenen stratejileri kullanarak bilişsel görevlere yaklaşamasa da genellikle kendi koşullarını yerine getirmekte başarılı olduklarını belirtmektedirler. ” Gerçekten de, sıçanlar prosedür boşluklarını sömürmekte usta ve göz ardı edilen değişkenleri göz ardı etmektedirler

Dünyadaki En Zeki 7 Hayvan

Dünyadaki En Zeki 7 Hayvan Zeka sadece insanoğluna mahsus bir şey değil elbette. Hayvanlar kimi durumlarda yaşamsal faaliyetlerini sürdürebilmek için çok çeşitli şekilde zekalarını kullanabiliyorlar.

User Rating: Be the first one !

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar