Dünyadan

Dünya Bankası Irak’a kredi verecek

Dünya Bankası Irak’a 1,2 milyar dolarlık kredi tahsis edilecek. Düşük petrol fiyatları ve artan güvenlik maliyetinin etkilerini düşürmek hedefiyle, mali istikrarın güçlendirilmesi ve enerji sektöründe verimliliğin yükseltilmesi kapsamında Dünya Bankası tarafından Irak’a 1,2 milyar dolarlık kredi tahsis edileceği açıklaması yapıldı.

Ekonomi Bakanlığı’nın Ekonomi Blog’unda yer alan haberde ise, Dünya Bankası yetkililerince yapılan açıklamalara  göre, Irak Hükümeti, Acil Mali İstikrar, Enerji Sürdürülebilirliği ve Devlete Ait Kuruluşlar için Şeffaflığın yükseltilmesi için Politika Finansmanı konulu reform programlarını onayladı. Söz konusu yetkili ayrıca, Irak’ın çok kritik bir dönemeçten geçmiş olduğu ve finans sektörünün, kamu mali yönetiminin ve enerji verimliliği ve güvenliği alanlarının değişim geçirmiş olduğu bir dönemde mevcut reform programına Dünya Bankası’nın sağladığı desteğin önemini belirtti.

[poll id=”10″]

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/finanspara/public_html/wp-content/themes/jannah/kykur/kayankur.php on line 32
Finanspara Piyasalar