Ekonomi Haberleri

Dolar/TL’de şok etkisi

Dolar/TL’de şok etkisi

 

 

Dolar/TL, 2,94’ün üzerinde işlem görüyor.Dün ABD’de açıklanan dayanıklı mal siparişleri verisinin beklentilerin üzerinde gelmesine karşın 2,9252’ye kadar gerileyen dolar/TL, bu seviyede etkisini artıran alımlarla günü 2,9341 seviyesinden tamamladı.

 

 

Bugün 2,9442’ye kadar çıkan dolar/TL, saat 10.45 itibarıyla 2,9410’dan alıcı bulurken, avro/TL ise yatay bir seyirle 3,2870 seviyelerinden işlem görüyor.

Analistler, dün ABD’de dayanıklı mal siparişlerinin beklentileri aşması ve ABD merkez bankası (Fed) Yönetim Kurulu Üyesi Jerome Powell’ın, Fed’in gelecek verilere ve risklere bağlı olarak çok yakında faiz artışına gitmesinin uygun olacağını belirtmesine karşın, dolar endeksinin yüzde 0,2 değer kaybettiğine dikkati çekiyor.

Bu akşam Fed Başkanı Janet Yellen’ın katılması beklenen paneldeki konuşmasının takip edileceğini ifade eden analistler, ABD’de saat 15.30’da açıklanan büyüme verisinin de dolar/TL’nin yönü üzerinde belirleyici olabileceğini kaydediyor.

Analistler, dolar/TL’nin 2,9450 ve 2,9550 seviyelerinin kısa vadede önemli direnç konumuna geldiğini belirterek, 2,9220 seviyesinin ise destek olarak öne çıktığını vurguluyor.


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar