Dünyadan

Dolar/TL kuru güne düşüşle başladı

Dolar/TL kuru güne düşüşle başladı.

Dolar/TL kuru güne düşüşle başladı. Dolar/TL ‘de dün başlangıç yapan, düşüş bugün de devam ediyor. Dün %1’in üzerinde değer kaybı ile 3.65’e kadar gerileme gösteren kur yeni güne de düşüşle başlangıç yaptı.

Sabah ilk işlemlerde 3.64 TL rakamının da altına sarkarak 3.6375 TL’ye kadar gerileme gösteren kur daha sonra 3.64 seviyelerinden işlem gördü, Euro/TL ise 4.32 seviyelerinde yer alıyor.

Kur böylece vize krizi öncesi seviyelere yaklaşmış oldu. Dolar vize krizi öncesindeki cuma gününü 3.62 seviyeleri civarında tamamlamıştı.

Dün akşam açıklanan Fed’in Eylül ayı toplantı tutanakları, bir sonraki faiz artışının düşük enflasyona rağmen bunun beraberinde ise Aralık ayında olacağı sinyalini vermiş oldu. Faiz artışı beklentilerine rağmen üyelerin enflasyona dair tartışmaları doların küresle çapta değer kaybetmesine sebep oldu.

 

PİYASALARDA BUGÜN NELER OLACAK?

Bugün yurt içinde önemli bir veri akışı bulunmamakta, ABD’de ÜFE ve işsizlik verileri takip edilecek. Bölgesel Fed Başkanlarından Lael Brainard ve FOMC üyesi Jerome Powell’ın konuşması izlenilmiş olacak.

Yarınki ABD TÜFE verisi de piyasalar açısından önemli olacak. Ak Yatırım yolladığı bir notta “Yarın öğleden sonra yayımlanacak ABD enflasyon ve perakende satışlar verilerinde beklentilerin üzerinde ve doları bir miktar güçlendirebilecek sonuç öngörüyoruz.” değerlendirmesine yer verilmiş olundu.

ALTIN VE DÖVİZ FİYATLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

 


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar