Dünyadan

Dolar yine yükseliyor

Amerika’dan gelen operasyon sinyalinin sonrasında, piyasalarda jeopolitik risk algısı yükseliş gösterdi, dolar uluslararası piyasalarda TL karşısında 2,18’i geçtikten sonra geri döndü.

Piyasaların gündeminde dışardan Irak, içerdeyse Moody’s ve hafta sonu gerçekleşecek cumhurbaşkanlığı seçimleri var. Çin’de beklentilerden güçlü açıklanan ihracat büyümesi piyasaların günün dip seviyesinden toparlanmasını sağlasa da korkularını gidermek için yetmedi.

Obama Irak hükümetinin yardım talebinin ardından militanlar tarafından kuşatılan Yezidi azınlık ve Irak’taki ABD vatandaşlarının korunması için hedefli hava saldırılarına izin verdiğini belirtti.

DOLAR ARTIŞ GÖSTERDİ

Dolar, dün akşam saatlerindeki 2.1590 lira düzeyinden bu sabah 2.1835 liraya kadar artış olduktan sonra 2.1770 – 2.1780 lira düzeyinde hareket etti. Saat 09:30’dan itibaren tekrardan yükselişe geçen dolar 2.1878 TL’ye kadar artarak 31 Mart’tan bu yana en yüksek seviyesine ulaştı.

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir yorum

  1. Sevmeyi bilen nefret edemez. Bir kere bilmiştir sevmeyi…belki burkulur içi,dolar gözleri, yine de bırakamaz sevmeyi.Öyle güzel şeydir ki!

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/finanspara/public_html/wp-content/themes/jannah/kykur/kayankur.php on line 32
Finanspara Piyasalar