Kripto Para Haberleri
Neler Oluyor?

Dogecoin Nasıl Kazandırır?

Dogecoin Nasıl Kazandırır?

Dogecoin Nasıl Kazandırır? Sık sık adını duyduğumuz kriptol para olarak nitelendirilen dogecoinler artık ciddi anlamda bir getiri sağlamaktadır. İlk başlarda çok fazla önemsenmeyen ancak zamanla değerini arttıran kripto para birimidir. Kripto para nedir dediğimizde ise, şifreli para anlamı veren “cryptocurrency” kelimesidir.

Kriptolu paraları ancak belirleyeceğiniz şifreler aracılığıyla oluşturulan cüzdanlarla kullandığınızdan, bu şekilde isimlendirilir.Aralık 2013’ de ortaya çıktığı belirlenen dogecoinler, adeta bir anda popüler olarak değerini arttırmıştır. Bitcoinin yaklaşık 80 katı kadar fazla değere sahip olan DOGE’ ler piyasada büyük bir genişliktedir.

Dogecoin Nasıl Alınır?

Dogecoin Amerikalı bir bilgisayar programcısı olan Billy Markus tarafından kurularak, Bitcoinden daha net bir kullanımı olmasını hedeflemiştir. İlk çıktığı andan itibaren yüzde 300 değer artışı sağlamasının hemen ardından, bazı ülkelerde yasaklanmasıyla sert bir düşüş gösterdi. Ancak 2014′ e geldiğinde Bitcoin’i geride bıraktığı için, etkisi önemli görülmektedir. Bazı borsa sitelerinde, bitcoin gibi başka para birimlerine dönüştürme olanağınız bulunmaktadır. 2014’te ilk dogecoin ATM’si Kanada’da açılmıştır.

Dogecoin, emlak alım satımından bazı hizmet sitelerinde kabul edilmektedir. Bir Dogecoin internet sitesinden cüzdan aldığınızda, dogecoinlerinizi kullanmaya ve değerini arttırmaya başlayabiliyorsunuz. Kendinize en uygun cüzdanı oluşturmak için, wallet sekmesine ulaştığınız zaman kaydınızı yapıyorsunuz. Ve bu cüzdan ile kendinize ait adres oluşturmuş oluyorsunuz. Bu adresle cüzdan bakiyenizi değiştirerek kazanç sağlıyorsunuz. Dikkat edilmesi gereken tek şey cüzdan adresinizi unutmamaktır.

Dogecoin Nasıl Kullanılır?

Türkiye’de Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Dogecoin, Dash, Ripple gibi kripto paraların alım satımı artmıştır. Hesabınıza TL yükleyerek bu para birimlerine yatırım yapıyor ve alım satım işlemlerini gerçekleştiriyorsunuz. Dogecoin de değişik seçenekler olmakla beraber Moon dogecoin, ile biriken dogecoinler zamanla azalarak artmaktadır.

Bu yüzden kazanç oranını yüksek tutmak için, süreyi ara sıra sıfırlamanız gerekir. Örneğin her 10 dakikada 0,1 dogecoin birikiyorsa zamanla bu aynı oranda artmaz. Freedogecoin ile size her saate belirli sayılar vererek en düşük ödemeyi belirlemektedir. Ödemeyi limitiniz belirli miktara ulaştığında alabiliyorsunuz. Zamanla sanal alışverişin artmasına bağlı olarak, gelecekte değer kazanması beklenen kripto para birimleri arasındadır.

Dogecoin Nasıl Kazandırır?

Dogecoin Nasıl Kazandırır? Sık sık adını duyduğumuz kriptol para olarak nitelendirilen dogecoinler artık ciddi anlamda bir getiri sağlamaktadır. İlk başlarda çok fazla önemsenmeyen ancak zamanla değerini arttıran kripto para birimidir.

Kullanıcı Oyu: Oy vermek ister misin? !

Reklam

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar