Teknoloji Haberleri

DJI 6K Kamera

DJI 6K Kamera geliyor

DJI 6K Kamera geliyor. DJI, havadan görüntüleme için optimize edilmiş dünyanın ilk Super olan 35mm kamerası DJI Zenmuse X7’yi duyurusunda bulundu. Bu kamera sayesinde 6K çözünürlükte video kaydı yaparak bir ilk peşinde…

DJI, profesyonel film yapımcılarının drone ile yüksek kaliteli videolar kaydedebilmesi için Zenmuse X7 isimli kamerasını tanıtımını yaptı. DJI Inspire 2 drone için tasarlanan kamera yeni DJI Cinema Color sistemine sahip ve 6K çözünürlükte video kaydı yapabilmekte ve birçok özelliği yer almakta olduğu gözlendi.
DJI’nın “entegre bir drone kamera için şimdiye kadarki en yüksek görüntü çözünürlüğü” dediği özelliklerle Zenmuse X7, Süper 35mm sensörünü kullanarak 6K CinemaDNG RAW veya 5.2 k Apple ProRes çekimi 30 fps’e kadar çekim yapabilmekte. Ayrıca 59.94 fps’ye kadar 3.9K CinemaDNG RAW veya 2.7K ProRes çekebiliyorsunuz.
Yeni Super 35mm sensör, düşük ışıklı senaryolar için düşük gürültülü özelliklere sahip 14 durak dinamik aralığı sunmakta sizlere. Böyle geniş dinamik aralıklarla kamera, yüksek kontrastlı sahnelerin çekimi için mükemmel ayrıntılar sunuyor ve gölgeleri korumakta olduğu gözlendi.
“Zenmuse X7, profesyonel içerik yaratıcılarının havadan çekimlerini talep ettikleri gibi çarpıcı ve canlı bir hale getirmek için ihtiyaç duydukları her şeyi sunuyor” diye açıklama yapan DJI Kıdemli Ürün Müdürü Paul Pan açıklamasında şunları belirtti, “Zenmuse X7, büyük Super 35 sensörden yeni bir montaj, objektif ve renk sistemine kadar, görüntü yönetmenlerine ve profesyonel fotoğrafçılara, kolayca entegre edilmiş yüksek kaliteli görüntüleri yakalamak için DJI Inspire 2 drone ile sorunsuz çalışacak benzersiz bir takım set sunuyor. endüstri lideri avuçiçi kameralarla çekilen projelere dönüştürdü.”

DJI 6K Kamera
DJI 6K Kamera

Her biri maksimum f / 2.8 açıklığı olan ve karbon elyaftan yapılmış yeni lensler 16 mm, 24 mm, 35 mm ve 50 mm’dir; bu nedenle drone kullanımı için dayanıklı ve hafif olarak gözlendi.
16mm lens dahili bir ND 4 filtreye sahip olurken ve 24mm, 35mm ve 50mm objektiflerde mekanik bir obtüratör bulunmakta olduğu gözlendi.
Zenmuse X7 2699 dolarlık fiyatla satış rakamı açıklandı. 16mm, 24mm ve 35mm objektifler 1300 dolar, 50mm lens ise 1200 dolar fiyatla satışta yer alıyor. Kamera ve tüm lensler için 3300 dolarlık bir paket var. DJI ürünleri Kasım ayından itibaren tüketicilere göndermeye başlamış olacak.

DJI 6K Kamera

DJI 6K Kamera geliyor. DJI, havadan görüntüleme için optimize edilmiş dünyanın ilk Super olan 35mm kamerası DJI Zenmuse X7'yi duyurusunda bulundu.

Kullanıcı Oyu: Oy vermek ister misin? !

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar