Yaşam
Neler Oluyor?

Diyet Tatlıları Diyet Yapanların Rahatlıkla Tüketeceği Tatlılar

Diyet Tatlıları Diyet Yapanların Rahatlıkla Tüketeceği Tatlılar Diyet yapanların en çok ihtiyaçlarından biriside tatlı ve şeker ihtiyacı yer alıyor. Özellikle spor sonrası ve diyetlerde vücut tamamen şeker ihtiyaç duyuyor. İşte bu durumda hangi şeker veya tatlı türleri tüketilmeli. Çoğu şeker veya tatlılarda Glikoz şekeri bulunmakta. En doğal ve sağlıklı şeker, tatlı türleri nelerdir? Diyet Tatlıları Diyet Yapanların Rahatlıklar Tüketeceği Tatlılar nelerdir?

Sağlıklı ve Kalorisi Az Tatlılar

    1. Bitter Çikolata ve Meyve Parçacıkları

Bitter çikolata en sağlıklı tatlı ve çikolata türüdür. Yüksek kakao oranıyla yüksek lif içerir ve kalorisi normal çikolataya göre çok azdır. Aynı zamanda kan şekerinizi dengeler. Ufak bir kaseye 1-2 parça meyve parçacıkları üzerine sıcak bitter çikolata ile eşlik edebilirsiniz.

2. Cevizli Muhallebi

Yağsız süt ile kepek unuyla harika bir muhallebi yapabilirsiniz. İçinde biraz ceviz ile bol miktarda spor öncesi ve sonrası enerji kazanabilirsiniz.

3. Meyveli Yoğurt

Özellikle Activia Yoğurt ile karıştırılarak birkaç meyve eşliğinde hafif tarçın ile kan şekerinizi düşürebilirsiniz. Kan şekerini düşürmede tarçın çok iyi bir tercihtir. Kan şekerinizi hızlı bir şekilde dengeler.

  4. Portakallı Naneli Yoğurt

Portakal kan şekerini dengeler. Yine yoğurt eşliğinde portakalları isteğe göre dilimleyebilirsiniz. Sonrasında hafif nane ile enfes bir tat oluşturabilirsiniz.

  5. Chia Tohumlu Kakaolu Puding

1 adet olgunlaşmış muz

1,5 SB süt

1 YK kakao

2 YK Chia Tohumu

Dilimlenmiş muz, süt ve kakaoyu bir kap içinde blender ile ezin.

Daha sonra chia tohumunu ekleyin ve karıştırınız.

En az 4-5 saat buzdolabında dinlendirip servis edin. Sonrasında enfes bir tat ile kan şekerinizi düşürün ve bol protein 🙂

 6. Diyet Şokella

3 YK kakao

7 TK süt tozu

6 YK süt

3 YK bal

Tüm malzemeleri karıştırdıktan sonra pürüzsüz olması için arzu ederseniz blenderda ezebilirsiniz. Kapaklı bir cam kaba koyarak buzdolabında dinlendirmeniz gerekiyor. 4 gün boyunca muhafaza edebilirsiniz. Sonrasında afiyet olsun 🙂

Diyet Tatlıları Diyet Yapanların Rahatlıklar Tüketeceği Tatlılar

Diyet Tatlıları Diyet Yapanların Rahatlıklar Tüketeceği Tatlılar

Diyet Tatlıları Diyet Yapanların Rahatlıklar Tüketeceği Tatlılar

Diyet Tatlıları Diyet Yapanların Rahatlıklar Tüketeceği Tatlılar, diyet tatlı tarifleri, diyet için en kolay ve kalorisi az tatlılar nelerdir?

Kullanıcı Oyu: 4.6 ( 1 Oy Verildi)

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar