Teknoloji Haberleri

Çin’den Trump’a “iPhone” tehdidi

Çin’den Trump’a “iPhone” tehdidi. Çin, Trump’ın kendilerine “ekonomik savaş” ilan etmesi halinde başta yer alarak iPhone ve otomobil olmak üzere birçok ABD ürününe satış yasağı getirileceği uyarısında bulundu ve ciddi spekülasyon yarattı.

Çin Komünist Parti tarafından yayımlanmakta olan “Global Times” gazetesi ABD’de başkan seçilen emlak milyarderi Donald Trump’a açıkça savaş ilan etmiş oldu.

Trump’ın Çin’e “ekonomik savaş” açmasının aptallık olacağını iddia eden gazete, “Eğer Trump Çin ürünlerine karşı gümrük vergisi getirirse, pervasızlık, cehalet ve beceriksizlikle suçlanacaktır” yorumunda bulunmuş oldu.

“Global Times” gazetesi, ABD’nin Çin ürünlerine getireceği olasi herhangi bir sınırlamaya derhal karşı önlemlerle cevap verileceğini yazmış bulundu.

Çin’in ABD ekonomisine darbe indirmek için karşı önlemlere olarak ise iPhone ve ABD otomobillerinin satışının yasaklanmasıyla başlayabileceği uyarısı da yapılmış olundu.

ABD’de 8 Kasım’daki seçimleri kazanarak başkanlık koltuğuna oturmaya hazırlanan Donald Trump, seçim kampanyasında Çin’i hedef almıştı.

Trump bu yöntemle, ABD’nin yeniden üretime dönebileceğini iddia ediyor.

 


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar