Kripto Para Haberleri

Çin’den FinTech Girişimleri İçin 1,5 Milyar Dolar Değerinde Fon

Çin’den FinTech Girişimleri İçin 1,5 Milyar Dolar Değerinde Fon. FinTech endüstrisinin bu hızlı büyüme rakamı ile baş etmek için bunun beraberinde ise Çin devlet kuruluşları, ortaya çıkan FinTech girişimlerini ve teknolojileri desteklemek hedefiyle için 1.5 milyar dolarlık bir fon ayırmış oldu.

Credit China FinTech Holdings, Şanghay Xinhua Grubu, China Huarong International ve diğer 8 büyük organizasyonu içeren konsorsiyum, “Asya FinTech Birleşmesi” olarak adlandırılan Çin FinTech endüstrisindeki her pazara gerekli sermaye ile destek vermek amacıyla bir fon kurmuş oldu.

Credit China FinTech İcra Direktörü Sheng Jia şunları belirtiyor;

”Fon, potansiyel yenilikçi FinTech girişimlerine yatırım yapmayı ve teknik anlamda know-how (bilgi birikimi) ve sermaye kaynakları ile bu girişimlerin FinTech şirketlerine dönüşmelerine yardımcı olmayı hedeflemektedir.”

Çeşitli kaynaklara göre fon yer alan haberde ise; büyük veri, yapay zeka, mobil ödemeler, tedarik zinciri finansmanı ve Blockchain teknolojisi de beraber olmak üzere ise FinTech endüstrisindeki yeni kategorileri göz önüne alarak, geniş bir yelpazede bu girişimleri destekleyecek ve ülkenin FinTech endüstrisinin her alanını kapsayan bir portföy sunacaktır bilgisi yer aldı.

 


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar