Dünyadan

Çin’de ayı piyasasının derinleşmesi bekleniyor

Çin’de ayı piyasasının derinleşmesi bekleniyor

 

Çin’de ayı piyasasının derinleşmesi bekleniyor. Çin’de hükümetin yeni büyüme modeline ilişkin ve daha serbest şekilde işlem gören bir para birimine geçişi yönetmesine olan güvenin zayıflamasıyla beraberinde ise, geçtiğimiz hafta Şanghay Bileşik Endeksi ayı piyasasına girerken, stratejistler baskının daha da yükselebileceğini düşünüyor.

Bocom International Holdings’ten olan Wells Fargo Funds Management’a kadar analistler Şanghay Bileşik Endeksi’nin Cuma günü kapanışından itibaren yüzde 14 düşebileceğini öngörülmekte olduğu gözlendi. Zhongtai Securities ise Endeks’te 300 puan ya da yüzdesel oranda 10 düşüş beklentiler arasında yer almakta. Phillip Securities ve Central China Securities, Cuma günü Şanghay Bileşik Endeksi’nde yaşanmakta olan yüzde 3.5 kayba rağmen satış baskısının yükselmesini, ve Endeks’in Aralık’taki yüksek rakamından yüzde 21 düşmesini bekliyor.

Hisse senedi piyasalarındaki satış rakamları, Çin Devlet Başkanı Xi Jinping hükümetinin büyümeyi canlandırma ve Çin piyasalarında giderek kademeli küreselleşmeyi kontrol etme hedefleri önünde bir engel olmakta olduğu gözlendi.

 


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar