• YARIM ALTIN
  8.506,00
  % -0,38
 • AMERIKAN DOLARI
  32,5038
  % 0,08
 • € EURO
  34,7826
  % -0,12
 • £ POUND
  40,2943
  % -1,04
 • ¥ YUAN
  4,5009
  % 0,12
 • РУБ RUBLE
  0,3457
  % -0,21
 • BITCOIN/TL
  2081212,610
  % -1,76
 • BIST 100
  9.693,46
  % 1,77

Çin Merkez Bankası Dijital Para Birimi Uzmanları Arıyor

Çin Merkez Bankası Dijital Para Birimi Uzmanları Arıyor

Çin Merkez Bankası Dijital Para Birimi Uzmanları Arıyor

Çin Merkez Bankası Dijital Para Birimi Uzmanları Arıyor. Çin Merkez Bankası, Çin Halk Bankası ( PBoC ), bankanın web sitesinde 10 Ekim Çarşamba günü yayınlanan bir belgeye göre, kripto ile ilgili profesyoneller için dört pozisyon açtı .

Kâğıt başına, PBoC, Digital Money Enstitüsü’nde blockchain ve kriptografi , güvenlik ve yonga tasarımı konularında iki mühendis arıyor. Banka mühendislerin güvenli büyük veri platformu ve kripto işlemlerine izin verecek bir işlemci geliştirmesini istiyor.

Mühendisler dijital para birimi ile ilgili yazılım sistemleri, şifreleme teknolojisi ve güvenlik modelleri yanı sıra işlem terminali çip teknolojisi araştırma ve geliştirme sorumlu olacaktır.

PBoc ayrıca yasal araştırma, ekonomik mekanizmaların analizi, risk yönetimi ve “yasal dijital para birimi” ile ilgili politika araştırmasından sorumlu olacak ekonomik hukuk ve finans alanlarında uzmanlar arıyor .

Hareket, kısa bir süre sonra , banka uzmanlarının yuan gibi diğer fiatları olumsuz olarak etkileyebileceklerini iddia ettikleri, ABD doları destekli istikrarlı bilançolarını açıkladıkları bir banka finansmanı olan CN Finance tarafından yayımlanan bir takvimin hemen ardından geliyor . Uzmanlar ayrıca, Çin’in kripto paralar üzerindeki mevcut yasağı korurken , kendi yuan- destekli sabit borunun piyasaya sürülmesini değerlendirmesi gerektiğini belirtti.

Çin hükümeti, ülkenin tüm kripto para birimi değişimlerinin kapatıldığı ve İlk Para Teklifleri’nin ( ICO ) yasaklandığı 2017’de kripto paralara karşı çıktı. Daha sonra PBoC sürekli olarak kripto ticareti riskleri konusunda uyarılar yayınladı.

Yasağın ardından Çin , blockchain çözümlerine odaklandı. Bu sonbahar PBoC , Shenzhen’de bir blockchain ticaret ve finans platformunun lansmanını duyurdu . Ağ ayrıca Guangdong, Hong Kong ve Makao Körfez Bölgesi’ne de yayılacak ve sınır ötesi ticarete izin verecek. Özel bir teknoloji parkı içinde Hainan eyaletinde resmi bir blok zinciri pilot bölgesi kuruldu.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.