Dünyadan

Çin, 3. çeyrekte yüzde 6,8 büyüme gösterdi

Çin, 3. çeyrekte yüzde 6,8 büyüme gösterdi

Çin, 3. çeyrekte yüzde 6,8 büyüme gösterdi. Çin’de 3. çeyrek GSYH yükselişi ile beraber, bir önceki yılın aynı dönemine göre yer alan haberde ise yüzde 6,8 ve bir önceki çeyreğe kıyasla yüzde 1,7 olarak görüldü.

Çin ekonomisi 2017’nin 3. çeyreğinde bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 6,8 büyüdü.
Çin Ulusal İstatistik Kurumu’ndan yapılan açıklamaya göre, ülkede, yılın 3. çeyreğinde Gayri Safi Yurt içi Hasıla (GSYH) artışı bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 6,8 oldu. Söz konusu verideki artış, bir önceki çeyreğe kıyasla da yüzde 1,7 düzeyinde gerçekleşti.
Çin’in 2. çeyreğe ilişkin büyümesi, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 6,9 ve bir önceki çeyreğe kıyasla da yüzde 1,8 düzeyinde gerçekleşmişti.

“HİZMET SEKTÖRÜNDE HIZLI İYİLEŞME KORUNDU”
Açıklamada yer alan haberde ise, Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi’nin güçlü liderliği altında, yıl başından bu yana tüm bölge ve alanlarda, istikrarı koruma doğrultusunda izlenen yol haritasına sadık kalındığı, arz yanlı yapısal reformlara odaklanıldığı, talebin artırıldığı, yoğunlaştırılmış reform ve yenilikler uygulandığı ve reel ekonominin canlanması için aksiyonlar alındığı belirtilmiş olundu.
Yılın 3. çeyreğinde hizmet sektöründeki hızlı iyileşmenin korunduğu aktarılan açıklamada, iş aktivitesinin ise artmaya devam ettiğinin altı çizildi.

Reklam

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar