Yaşam

Cilt Kuruluğu ve Çözümleri

Cilt Kuruluğu ve Çözümleri

Cilt Kuruluğu ve Çözümleri Cildiniz kuru mu? Öyleyse cildinizin pullu ve lekeli görünmesinden bıkmış usanmış olmalısınız.

Cilt kuruluğu çözümleri çok kolaydır ve evde kendi kendinize çözebilirsiniz.

Doğal çözümler sağlık ve cilt sorunlarıyla başa çıkmada her zaman çok faydalıdır ve aynı zamanda birçok başka açıdan da size faydaları dokunur.

Bu yüzden cildinizi kuruluktan koruyan bu doğal cilt kuruluğu çözümlerini denemelisiniz. Bunun için yazımızı okuduktan sonra bir diğer yazımız olan Cildi Rahatlatan Maskeler başlıklı yazımıza da göz atmanızı öneririz.

Cilt Kuruluğu ve Çözümleri

Cilt Kuruluğuna Karşı Çözümler

Meyveler cilt kuruluğuyla başa çıkmanızda yardımcı olabilir. Papaya ya da muz kullanarak bir güzellik maskesi yapın ve cildinize uygulayın. Bu cildinizin yumuşak ve pürüzsüz olmasına yardımcı olacaktır.

Zeytinyağı keten tohumu yağı ile birlikte kullanıldığında kuru ciltler için en iyi çözüm olacaktır. Aynı zamanda yemeklerde ve salatalarda da zeytinyağı kullanabilirsiniz. Bu cildinizin nemlenmesini sağlar.

Avokado yağı da cilt kuruluğu için iyi bir çözümdür. Yemeklerinize tat vermekle birlikte egzama için de iyi bir ilaçtır. Duştan önce 5 dakika boyunca doğrudan cildinizin kurumuş bölgesine uygulayabilirsiniz.

Hindistancevizi yağı da güneş yanıkları, küçük kesikler ve kuru ciltler için kullanılmaktadır. Makyajınızı da hindistancevizi yağı ile silebilirsiniz. Bu cildinize parlaklık kazandıracaktır.

Havuç suyu cildinizdeki nemi tazeler. Taze havuç suyu için ya da her gün havuç yeyin. Havuç suyu sadece cilt kuruluğu için değil sivilceler ve kabarıklıklar için de faydalıdır ve ayrıca gözlere de iyi gelir.

Badem yağı kuru ciltler için iyi bir temizleyicidir ve aynı zamanda besin değeri de yüksektir. Bademin saç bakımında da önemli bir yeri vardır.

E vitamini ve balık yağı da kuru ciltlere yararlı olabilir. E vitamini ve balık yağıyla cildinize düzenli olarak 2 dakikalık masajlar yapın.

Kuru cildinizi evde nasıl korursunuz?

* Bolca su ve yeşil sebze tüketin. Bunlar cilt kuruluğu için faydalı olmasının yanında sağlık açısından da önemlidir.

* Bitki çayları cildinizin su dengesini korumasına yardımcı olabilir.

* Cildinizi temizlerken musluk suyu kullanmaktan kaçının. Yüzünüzü yıkamak için her zaman kaynak suyu kullanın. Banyodan sonra cildinize aloe vera uygulayın.

* Kan dolaşımınızı hızlandırmak için her gün 15–20 dakikalık egzersizler yapın. Egzersizler sizi sağlıklı ve formda tutmakla kalmaz cildinizi beslemenize ve zinde kalmanızı da sağlar.

* A vitamini bakımından zengin meyveleri bol tüketmeye çalışın.

Bu önerileri uygulayarak cildinizin kurumasını engelleyebilirsiniz. Eğer sorunlarınız hala devam ediyorsa bir dermatologa başvurmalısınız.

Cilt Kuruluğu ve Çözümleri

 Cilt Kuruluğu ve Çözümleri Cildiniz kuru mu? Öyleyse cildinizin pullu ve lekeli görünmesinden bıkmış usanmış olmalısınız.Cilt kuruluğu çözümleri çok kolaydır ve evde kendi kendinize çözebilirsiniz.

Kullanıcı Oyu: Oy vermek ister misin? !

Reklam

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar