Ekonomi Haberleri
Neler Oluyor?

Cep Telefonu Almak İçin Kredi Çekilir Mi?

Cep Telefonu Almak İçin Kredi Çekilir Mi?

Cep Telefonu Almak İçin Kredi Çekilir Mi? Cep telefonları ilk çıktığı dönemlerde kişiler için bir ihtiyaç olarak gösterilirken şu an ki durumun ihtiyaçtan ziyade istek ya da moda akımlarından dolayı meydana gelmektedir. Teknolojinin son 20 yıl içerisinde kat etmiş olduğu yol akıllı telefon dünyasının gelişmesine, her yıl onlarca yeni telefonun piyasaya sürüldüğünü görmekteyiz. Yeni bir telefon alacak kişilerin öncelikle sahip olmak istedikleri telefonların onlar için bir ihtiyaç unsurumu yoksa keyif unsuru mu olduğuna karar vermeleri gerekmekte. Bir cep telefonu almadan önce iyi bir şekilde düşünmeniz gerektiğini, yeni alacakları telefonun maddi duruma ne gibi olumsuzluklar meydana getireceği iyice tartılıp düşünülmesi gerekmekte. Her durumu ince ayrıntısına kadar düşünen kişiler Cep Telefonu Almak İçin Kredi Çekilir Mi? sorusu geçebiliriz.

Bilindiği üzere geçtiğimiz yıllarda Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu cep telefonları için uygulanan taksit imkanının kaldırılması üzerine bir çalışma başlattıklarını, bu bağlamda giderek artan taksitli telefon alışverişinin sonlandırıldığını söyleyebiliriz. Teknoloji mağazaları içerisinde satılan akıllı telefonların bu düzenlemeler sonucunda ya kredi kartına tek çekim olarak satıldığını ya da doğrudan nakit para ile teslim edildiğini görmekteyiz. Bu durum karşısında birçok kişi taksitli olarak telefon alamamalarından dolayı şikayet ettiklerini, alternatif çözüm önerileri aradıklarını söyleyebiliriz. Bu bağlamda geliştirilen yöntemler arasında bankalar tarafından sunulan ihtiyaç kredileri çekilerek taksitli olarak telefon alabildiklerini söyleyebiliriz.

Kredi Çekimi Öncesi Fiyat Araştırması

Günümüzde akıllı telefon satan merkezlerin sadece teknoloji mağazalarında satılmadığını, GSM operatörler tarafından sahip olunan mağazalardan da telefon satışı gerçekleştirildiğini söyleyebiliriz. Bu bağlamda kişiler telefon almadan önce internet üzerinde iyi bir fiyat araştırması yapması gerekmektedir. Bir telefon modelinin fiyatı her teknoloji mağazası ve GSM operatörü bünyesinde farklılık gösterebileceğini, en uygun siteyi bulana kadar araştırma yapmaya devam etmenizi öneriyoruz.

Fiyat Öğrenimi Sonrasında Yapılması Gerekenler

Bankalar üzerinden ihtiyaç kredisi çekip telefonu peşin olarak alan kişiler, aslında telefonu taksitli olarak satın alıp taksit ödemesini doğrudan bankaya aylık olarak ödemektedirler. Fiyat araştırmasını tamamlayıp sahip olmak istedikler cihazı belirleyen kişiler bu bağlamda telefonun peşin fiyatı üzerinden bankaya ödeyecekleri faiz oranını öğrenmeleri gerekmektedir. Faiz oranları her bankadan bankaya göre değişiklik gösterdiği gibi ihtiyaç kredisinin alımı sırasında talep edilen vade sayısına göre de değişiklik göstermektedir. Cep Telefonu Almak İçin Kredi Çekilir Mi? sorusunun en önemli aşamasının bankalar üzerinde olduğunu, bankaların faiz oranlarının iyi bir şekilde incelenerek başvurulması gerektiğini belirtmek istiyoruz. Unutulmamalıdır ki taksit yani vade oranı ne kadar uzun olursa faiz oranı da o kadar artacaktır.

Cep Telefonu Operatörlerinin Cihaz Kampanyalarından Yararlanmak

Cep telefonu operatörleri genel olarak hem kendi adlarında olan cihazlara hem de aktif olarak talep gören akıllı cihazlar üzerine kampanyalar düzenleyerek taksitli olarak telefon satın almalarına olanak sağlamakta. Faturalı hak sahibi olan kişiler, almak istedikleri telefonun ücretini 12, 24 ya da 36’ya bölerek faturaları üzerine ödeme planı olarak ekletebilmektedirler. Bu durumda da kişiler operatör firmalara bir miktar komisyon ödemek durumunda kalmaktadırlar.

Telefon Kredisi Veren Bankalar

Teknoloji mağazalarının büyük bir bölümü kredi kartına taksit yasağının gelmesi ile beraber büyük bir müşteri kaybı yaşadıklarını söyleyebiliriz. Bu bağlamda daha fazla müşteri kaybetmek istemeyen teknoloji mağazaları bankalar ile anlaşma yaparak yönlendirdikleri müşterilerin istedikleri tutarda kredi çekme taleplerini yerine getirmesini istemekte. 3 Aydan başlayan vade oranını 36 aya kadar uzatabilen bankalar, oldukça düşük ücretler ile ödenebilen kredi olanaklarını müşterilerine sunmaya çalışmaktadır.

Tek Çekimi Taksitlendirme

Kredi kartlarında yeterli oranda bakiye bulunduran kişiler istedikleri telefonun ödemesini kredi kartlarından tek çekim ile gerçekleştirerek bu ödemelerini daha sonra bankaları aracılığı ile taksitlendirebilirler. Taksitlendirme esnasında belirlenecek vade oranına göre bir miktar faiz işleminin uygulanabileceğini de belirtmek istiyoruz.

Cep Telefonu Almak İçin Kredi Çekilir Mi?

Cep Telefonu Almak İçin Kredi Çekilir Mi? Cep telefonları ilk çıktığı dönemlerde kişiler için bir ihtiyaç olarak gösterilirken şu an ki durumun ihtiyaçtan ziyade istek ya da moda akımlarından dolayı meydana gelmektedir.

User Rating: Be the first one !

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar