Dünyadan

Büyük bankadan türk şirketlere uyarı

Büyük bankadan türk şirketlere uyarı

Büyük bankadan türk şirketlere uyarı. Bank of America Merrill Lynch olarak bilinen Ekonomik Piyasa Değerlendirme Raporu’nda Türkiye ile ilgili değerlendirmelerde de bulunmuş oldu.

Büyük bankadan uyarı

 
Bank of America Merrill Lynch, 11 Nisan tarihli Ekonomik Piyasa Değerlendirme Raporu’nu yayınlanmış olundu. Raporda Türkiye ile ilgili analizlere de yer verilirken ciddi uyarılar geldi.
Türk Lirası’nın zayıflığının şirket bilançolarını vurabileceğini aynı zamanda ise finansal istikrar konusundaki endişelere sebep olabileceğini belirten kurum spread’lerin de kendi görüşlerine göre yükselen riskleri yeteri kadar yansıtmadığını belirtmiş oldu.
Kurumun değerlendirmesinde yer alan bilgide ise Türkiye’ye ilişkin risklerin Merkez Bankası’nın güvercinliği, jeopolitik gelişmeler ve anayasanın değiştirilmesine yönelik politik baskılar dolayısıyla arttığı vurgulanmış olundu.
Bu değerlendirmelerin ışığında kurum önümüzdeki aylarda risk priminin artacağını öngördü.
Kurum, politik risklerin azalması ve Merkez Bankası’nın daha şahin bir duruşa sahip olması durumunda Türkiye’nin avantajlarının görünür hale geleceğini ifade etmiş oldu.

 


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar