Ekonomi Haberleri

Bütçe temmuz ayında fazla verdi

Bütçe temmuz ayında fazla verdi

 

 

Bütçe temmuzda 129 milyon TL fazla vermiş olurken bunun beraberinde ise, faiz dışı fazla 4.3 milyar TL olarak görülmüş olundu.

 

 

Maliye Bakanı olarak görev yapan Naci Ağbal, merkezi yönetim bütçesinin temmuz ayında ise 129 milyon lira fazla verdiğini bunun beraberinde ise, faiz dışı fazlanın ise 4.3 milyar lira olduğunu açıklaması yapılmış olundu.

Ağbal yaptığı açıklamada, bütçedeki güçlü performansın Temmuz’da da sürdüğünü belirterek, “Temmuz ayında bütçe hem aylık hem de kümülatif olarak fazla verdi” diye belirtmiş oldu

Ağbal’ın açıklamasına göre, geçen yıl temmuzda 5.4 milyar TL açık veren bütçe bu yıl 129 milyon TL fazla vererek, 5.5 milyar TL’lik iyileşme gösterdi. Benzer şekilde ocak-temmuz döneminde de bütçe dengesi geçen yılın aynı dönemine göre 5.9 milyar TL iyileşerek 1.3 milyar TL fazla verdi.

Temmuzda faiz dışı fazlada güçlü bir performans gerçekleştiğini belirtmekte olan Ağbal, bu yıl temmuzda faiz dışı fazlanın 4.3 milyar TL ile geçen yılın aynı dönemine göre 4.7 milyar TL iyileşme gösterdiğini kaydetmiş oldu.
Yılın ilk yedi ayında faiz dışı fazla geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 5.6 yükselerek 31.9 milyar TL olarak görüldü.

 

[poll id=”3″]

 


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar