Teknoloji Haberleri

BTK, 10 bin lira maaşla hacker arıyor

BTK hacker arıyor. BTK, Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezinde istihdam edilmek üzere personel alacak

BTK personel alımı için ilanını verdi ve işte ilanlar. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu olarak bilinen (BTK), Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezinde (USOM) görevlendirilmek üzere personel almış olacak. Düzenlenecek yarışmayla alınacak personelde, mezuniyet ve tecrübe şartı aranmayacak ve detaylar şöyle.
Ulusal Siber Güvenlik Stratejisi ve Eylem Planı kapsamında yer alan BTK bünyesinde faaliyet göstermekte olan USOM, ülkenin siber güvenliğine karşı siber ortamda ortaya çıkan tehditlerin belirlenmesi, muhtemel saldırı ve olayların etkilerinin zayıflatılması veya ortadan kaldırılmasına yönelik olarak önlemlerin geliştirilmesi ve ilgili aktörlerle paylaşılmasına yönelik hizmet veriyor.
Siber ortamda ortaya çıkan tehditlerle ilgili ihbarları değerlendiren merkez, tehditlerin tespit ve bertaraf edilmesi için kamu kurumları, kuruluşlar ve özel kişilerle koordinasyonun sağlanması için 7 gün 24 saat esasına göre görev yapıyor.

Mezuniyet ve tecrübe şartı aranmayacak ve detaylar
Mezuniyet şartı veya çalışma tecrübesi aranmaksızın, bilgi ve yeteneklerin yarışmayla ölçülmesi yöntemiyle belirlenecek personel, Kurumun imkan ve ihtiyaçları çerçevesinde USOM’da istihdam edilmiş olacak.
Kurum, ulusal siber güvenliğin güçlendirilmesine gönüllü katkı sağlayacak kişilerle de çalışmış olacak.
Adaylar, “https://kariyer.btk.gov.tr/usom” internet adresinde yer alan başvuru formunu doldurarak başvuracak.

 


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar