Ekonomi Haberleri

Brent petrol 64 dolar üstünde

Brent petrol 64 dolar üstünde

Brent petrol 64 dolar üstünde. Brent petrolün varil fiyatı, 64,41 dolar ile Haziran 2015’ten beri en yüksek seviyeyi görmüş oldu.

Brent petrolün varil fiyatı, Suudi Arabistan’da yaşanan gelişmelerin piyasalara yansımasıyla 64 doların üzerine yükseldi.
Dün 62,12 dolardan güne başlayan ve en yüksek 64,41 doları gören Brent petrolün varil fiyatı bu sabah 64,05 dolardan açılmış oldu. Brent petrolün varili yüzde 0,29 artışla beraberinde 64,24 dolardan işlem görmeye başladı. Batı Teksas türü ham petrolün varili ise 57,33 dolardan alıcı bulmuş oldu.
Uzmanlar, petrol fiyatlarındaki ani artışta, hafta sonu dünyanın en büyük ham petrol ihracatçısı Suudi Arabistan’da yolsuzluk iddialarıyla bazı bakan ve prenslerin gözaltına alınmasının yatırımcıların gözünde arz riskini yükseldiğini bildirisinde bulundu.
Ayrıca Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü ve Rusya’nın, petrol üretim kesintisi anlaşmasının uzatılmasına yönelik olumlu sinyal vermelerinin fiyatların artmasında etkili olduğu kaydedildi.
Böylece,  bunun beraberinde Brent petrolün varil fiyatı, Haziran 2015’ten beri en yüksek seviyeyi görmüş oldu.
Uzmanlar, Brent petrolde teknik olarak 64,18 ile 64,29 dolar aralığının direnç, 63,96 ile 64,07 dolar aralığının ise destek bölgesi olarak izlenebileceğini belirtiyor.


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar