Kripto Para Haberleri

Blockchain’le Sahteciliğin Önüne Geçilebilir

Blockchain’le Sahteciliğin Önüne Geçilebilir

 

Blockchain’le Sahteciliğin Önüne Geçilebilir. Bankacılık devi Goldman Sachs’ın yayınlamış olduğu bir rapora göre; Bitcoin olmasa bile blockchain, gelecekte finans sektöründe her şeyi alt üst olabilir.

Geçtiğimiz aylarda Visa Avrupa’da benzer şeylerden bahsetmekte olan bir yazı yayınlamıştı: “2015’te finansal teknolojide birçok gelişme oldu; ama yıl sonuna doğru herkesin gözü kulağı Bitcoin’den blockchain’e döndü. Gerçek anlamda yeni bir dönüşüm gerçekleşiyor.” açıklaması verildi.

İlgi değişimi Hindistan’da da açık bir şekilde görülebilmekte olduğu gözlendi. Hindistan bankası RBI, kullanıcılarını Bitcoin işlemleri konusunda uyarıda bulundu ve blockchain’in bankaların aksine tek merkezden yönetilmediğine ve kontrol mekanizmasını sağlamakta olan bir üst kurumun olmadığına dikkat çekmiş durumda. Raporda, risklere rağmen bankaların ve finansal kuruluşlarının R3CEV projesi gibi blockchain’i kullanma ve geliştirmeye yönelik çalışmalarına değinildi ve incelemesi yapıldı.

Çalışma ayrıca blockchain’in sahteciliği önleme potansiyeline sahip olmuş olduğuna vurgu yaparak ülkenin sanayisine sahte ürünlerin girmesinin önüne geçebileceğini açıklanmakta. Hindistan Sanayi ve Ticaret Odası FICCI ise, ülkede dönen sahteciliğin ve korsan ürünlerin ülke ekonomisinin sırtında büyük bir yük olduğunu ve hükumeti ciddi bir gelirden ettiğini belirtiyor.

Mevcut durum gösteriyor ki analiz yapıldığında ise; Hindistan gibi ülkeler bu tür sahtecilik konularında ve finansal altyapı hizmetlerinde blockchain tabanlı sistemlere beklentilerden de yakın bir gelecekte geçebilir ve devlet düzeyinde blockchain kullanılabilmekte olduğu gözlendi.


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar