Kripto Para Haberleri

Blockchain’in Değeri Resmen Kanıtlandı

Blockchain’in Değeri Resmen Kanıtlandı

 

Blockchain’in Değeri Resmen Kanıtlandı. ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CTFC) temsilcisi J. Christopher Giancarlo önemli finansal kurumların son zamanlarda yaptığı blockchain ve açık defter teknolojisi testleriyle blockchain’in değerinin kanıtlandığına inanıyor.

 

Blockchain’in Değeri

Cato Enstitüsü’nün düzenlediği bir etkinlikte konuşmada bulunan aynı zamanda ise Giancarlo, DTCC’nin Bank of America, Citigroup, Credit Suisse ve Axoni startup’ının katılımıyla tamamladığı ve başarılı geçen blockchain testine değinerek şunları ifadelerine ise şunları ekledi.

“Testin blockchain teknolojisinin potansiyeline dair sağlam bir kanıt oluşturduğuna inanıyor ve benzer testlerin yakın zamanda yapılacağını düşünüyorum.” diye açıklama yaptı.

Fonksiyonellik ve dayanıklılıkla alakalı 85 madde içeren testin ekonomik düzenleyicileri aşmakta olan nitelikte olduğunu ve düzenleyicilerin blockchain’i artık “zararsız” olarak görmesi gerektiğinin altını çizen Christopher Giancarlo, Lehman Brothers’dan bitcoin ve blockchain’e kadar birçok farklı konuya değindiği konuşmasına şu şekilde devam etmiş oldu;

“Düzenleyicilerin çıkardığı yasa ve talimatların getirisi olan kafa karışıklığını blockchain ile atlatabiliriz.”

Küresel çapta düzenleyicilerin veri paylaşımı konusunda uyumlu olması gerektiğini savunmakta olan Giancarlo, blockchain’in etkili bir çözüm yolu olduğunu aktarmış oldu. Giancarlo bunun yanı sıra düzenlemelerin birbirinden farklı şekillerde yapılabileceği endişesini taşısa da bunun önüne geçmek için düzenleyicilerin birleşmesi ve fikir birliğine varması gerektiğini kaydetmiş oldu.

 


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar