Teknoloji Haberleri
Neler Oluyor?

Bixby nedir? Bixby nasıl kullanılır ne işe yarar?

Bixby nedir? Bixby nasıl kullanılır ne işe yarar?

Bixby nedir? Bixby nasıl kullanılır ne işe yarar? Samsung, Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus kullanıcılarının önemli bir yardımcısı olacak akıllı dijital asistan olarak bilinen Bixby, yetenekleri ile göz dolduruyor ve müthiş ayrıcalıklara sahip. Peki Google Now, Apple Siri, Amazon Alexa ve Microsoft Cortana gibi rakiplerinin karşısına iddialı bir şekilde çıkan Samsung Bixby kullanıcılarına ne gibi yenilikler ve ayrıcalıklar sunacak.

Bixby nedir?

Bixby nedir? Bixby nasıl kullanılır ne işe yarar?
Bixby nedir? Bixby nasıl kullanılır ne işe yarar?

Telefonunuzla etkileşimin yeni yolu Bixby
Samsung tarafından geçtiğimiz haftalarda resmi olarak açıklanan Bixby, Galaxy S8 lansmanının gerçekleştirildiği Samsung UNPACKED etkinliğinde kendisini göstermiş durumda. Bixby’nin şirketin yapay zeka asistanlarına olan özgün yaklaşımı olduğun özellikle altı çiziliyor.

Siri veya Cortana gibi dijital asistanlardan farklı olarak bunun beraberinde ise Bixby’nin çok daha yardımcı olduğu ve cihazın işlevlerine erişim ve görevler konusunda çok daha başarılı olduğunun altı çiziliyor. Hızlı erişim için bunun beraberinde Galaxy S8 modellerinde özel bir tuşu da olan Bixby ilk olarak bazı dillerle kısıtlı olarak gelse de kısa süre içerisinde diğer dillere de destek vermeye başlamış olacak.

Bixby ile uyumlu bir uygulama açtığınızda, dijital asistanı istediğiniz anda aktif hale getirebileceksiniz. Asistan çalışmaya başladığı şartları ve uygulamanın durumunu anlayarak, kullanıcıya anında destek vermeye ve çeşitli eylem önerileri sunmaya başlamış olacak.

Akıllı bir kullanıcı arayüzü olarak nitelendirilen Bixby, kullanıcı davranışlarını dokunmatik komutların kullanımı ile değiştirme gibi bir misyon da üstlenmiş durumda. Rakipleri soru-cevap odaklı bilgiye ve aramalara odaklanırken Bixby, Samsung cihazlar ve gelecekte dijital asistanın yer alacağı diğer tüm cihazlar için yeni bir arayüz geliştirebilme kapasitesine sahip. Samsung’un dijital asistanı hem sesli komutlar hem de dokunmatik arayüzler ile kullanıcısına her zaman destek vermeye hazır. Bu noktada, şirketin dijital asistanını bir süre Galaxy S8 için özel tutma planları içerisinde olduğunu açıklamakta fayda var.

Galaxy S8 modellerinde akıllı yaşam özellikleri anlamında önemli bir rol oynayacak olan akıllı dijital asistan, daha önce de belirttiğimiz gibi Galaxy S8 kullanımını oldukça kolaylaştırmış olacak ve birçok özelliği ile parmak ısırtacak. Bixby düğmesine bastıktan veya Bixby dedikten sonra size cevap verecek olan sesli asistan ile konuşarak veya yazarak etkileşime moduna geçebileceksiniz. Bixby talep ettiğiniz işlevin başlatılmasını ya da bilginin gösterilmesini sağlamış olacak.

Bixby nedir? Bixby nasıl kullanılır ne işe yarar?

Bixby nedir? Bixby nasıl kullanılır ne işe yarar?

Bixby nedir? Bixby nasıl kullanılır ne işe yarar?

Bixby nedir? Bixby nasıl kullanılır ne işe yarar? Samsung, Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus kullanıcılarının önemli bir yardımcısı olacak akıllı dijital asistan olarak bilinen Bixby, yetenekleri ile göz dolduruyor ve müthiş ayrıcalıklara sahip.

Kullanıcı Oyu: Oy vermek ister misin? !

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/finanspara.com/httpdocs/wp-content/themes/jannah/kykur/kayankur.php on line 30

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/finanspara.com/httpdocs/wp-content/themes/jannah/kykur/kayankur.php on line 66
Finanspara Piyasalar