• YARIM ALTIN
  6.290,00
  % -0,33
 • AMERIKAN DOLARI
  28,9919
  % 0,23
 • € EURO
  31,2252
  % -0,16
 • £ POUND
  36,3918
  % -0,22
 • ¥ YUAN
  4,0449
  % -0,05
 • РУБ RUBLE
  0,3147
  % 0,57
 • BITCOIN/TL
  1268016,388
  % -0,44
 • BIST 100
  7.962,34
  % 3,14

BitShares Coin Nedir?

BitShares Coin Nedir?

BitShares Coin Ne İşe Yarar?

BitShares Coin Nedir? Kripto paralara olan ilginin artmasının ardından farklı para birimleri ortaya çıkmaya başlamıştır. Bunlardan bir tanesi de BitShares Coin’dir. BitShares açık kaynaklı bir yazılım olup işlem defterini oluşturan kullanıcıları şifreleme yolu ile korur. Açık bir kaynak ağına sahip olması bir takım avantajlar sunar. Bu kaynak ağı tüm kullanıcıların yani bilgisayarların verileri senkronize etmesine ve blok zincirinin veri tabanının kaydının tutulmasına olanak sağlar. BitShares (BTS) veri tabanına ait kopyalar oluşturmak suretiyle ağın asla değiştirilemeyeceği bir zincir üzerinde kayıtlarını muhafaza etmektedir.

BTS farklı bir çalışma prensibine sahip olup dünyadaki değerli varlıkları temsil eder. Euro ya da altının temsil edilmesi için BTS kullanılabilir ve dünyada işlem yapılabilmesini sağlar. Daha sonra ise tekrar BTS temsil edilen değerli varlığa dönüştürülür.

BitShares Coin Nerede Kullanılır?

Kullanım alanlarının giderek artacağı tahmin edilen BTS kripto para olarak yatırım amacıyla alınabilir. Kripto paraların fiyatlarındaki değişimler yatırımcıların kar elde etmesine neden olur. Fakat dikkatli bir şekilde hareket edilmelidir. Bunun dışında kripto paraların geçerli olduğu hemen her yerde alışveriş ya da farklı bir amaç için kullanılabilir.

BitShares Coin Ne İşe Yarar?

2014 yılında BTS tarafından sağlanan faydalar arasında değerli varlıkların transferine vurgu yapılmıştır. Altın ya da diğer para birimlerinin transferlerinin fiziki olarak yapılması hem maliyetli hem de uzun sürmektedir. Bunun yerine bankalar arasında fon değişimleri tavsiye ediliyor fakat bunların da bir takım dezavantajları bulunmaktadır. BTS ise bu dezavantajları ortadan kaldıran bir sistem ortaya koymaktadır.

BitShares Coin Nasıl Satılır?

Kripto paralara olan ilginin her geçen gün artmasına rağmen bunların direkt olarak alınıp satılması şuan için mümkün değildir. Satın alma ve satma yöntemleri hemen hemen aynıdır. Bunun için farklı yollar bulunur fakat ülkemizdeki işlemlerin önemli bir kısmı Paribu ve Binance üzerinden yapılır.

BTS almak için öncelikle Paribu hesabına para aktarımı yapılır ve bununla Bitcoin ya da Etherium alınır. Daha sonra Binance hesabına bu alınan kripto paraların aktarımı yapılarak burada BitShares’e çevrilir.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.