Kripto Para Haberleri
Neler Oluyor?

Bitcoinin Denklemi Nedir?

Bitcoinin Denklemi Nedir ne işe yarar?

Bitcoinin Denklemi Nedir? Satoshi Nakamato tarafından icat edilen yeni çağın sanal para birimi Bitcoin uzun zamandır koruduğu kararlılığını, kısa bouncelerle devirmeye ve yükselişe geçmeye çalışıyor. Bir çok analistin yanlış değerlendirdiği kripto borsalarını, mevcut bist teorileriyle açıklamaya kalkışmaları bu yoldaki hatalı hareketlerden birisi aslında. Kripto borsaları, mevcut borsalardan daha farklı işliyor. Kısaca değinirsek; pump ve dump süreçleri birbirleriyle aynı olmadığının belirtisidir, ve işin tuhaf kısmı uzun süredir öngörülebilir olma özelliğini yitirmiş olmasıdır. Hatırlarsak, bu sanal paranın ani yükselişleri, bilinçli kripto yatırımcılarını bir hayli korkmuştur. Bu iş için hizmet veren editörler ve birçok analist, denge beklerken sağlıksız sıçramalar devam etmiştir.

Bitcoin Zararları

Ani yükselişler, bilinçsiz kitlelerin dikkatini çekmiş ve gözleri bu tarafa çevirmiştir. Bu sanal para birimini tamamen yatırım aracı olarak gören ve büyük kayıplar yaşayan bir kitle oluşmuştur. Kısa bir sürede popüler olan ve herkesin dilinden düşmeyen bu sanal para birimine bir anda herkes olan varlığını yatırmaya başladı ve talihsiz sonlar veya zararlar ortaya çıktı. Sonrasında düzeltmeler başladı ve boğa dönemi bir anda, ayı dönemine döndü. Aniden gelişen bu süreç sonunda, tüm ilgililer- miktarın 100 bin dolar civarlarına çıkacağını beklerken, beklenilenin tam tersi gerçekleşti ve alt seviyelere hızlı bir gerileme oldu. Dolayısıyla; herkes, büyük bir panikle- sahip olduğu tüm sanal para birimlerini sattı ve piyasaya bir darbe de kendi yatırımcısı vurmuş oldu.

Düzeltmeler

Peki ya bilinçli kitle ne yaptı dersiniz? Sakinliğini kaybetmeyerek uygun seviyelerden alım yapıp, en üst seviyeden satım yaparak- düzeltme evresini beklediler ve kazançlarını arttırdılar.

“İnsan, insanın kurdudur.” der İngiliz felsefeci Thomas Hobbes. Durumun özeti biraz da bu aslında.

Denklem şu ki; panik satış yapmayıp sabırlı olmak, akılcı davranabilmek, aşırı çıkış gösteren durumları hemen değerlendirmeye dalmamak! Bu doğrultu da hareket edildiğinde umutlarınızın nasıl yeşerdiğinin farkına kısa sürede varacaksınız.

Bitcoinin Denklemi Nedir?

Bitcoinin Denklemi Nedir?

Bitcoinin Denklemi Nedir?

Bitcoinin Denklemi Nedir? Satoshi Nakamato tarafından icat edilen yeni çağın sanal para birimi Bitcoin uzun zamandır koruduğu kararlılığını, kısa bouncelerle devirmeye ve yükselişe geçmeye çalışıyor

User Rating: 4.13 ( 2 votes)

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar