Bitcoin yanlış tahmini zarara yol açtı

0
442
bitcoin piyasası
bitcoin piyasası
ucuz paykasa

yanlış tahmini zarara yol açtı

Dünya genelinde 9 milyar dolarlık fon yönetmekte olan Dallas merkezli Carlson Capital’s Black Diamond Thematic fonu bitcoindeki artışı ise önceden tahmin edemeyince yüzde olarak 14,2 yani yaklaşık bir milyar zarar etmiş oldu ve sosyal medya büyük yankı uyandırdı.

Fon yatırım stratejisi olarak borsalarda yarı iletken ürün üreten şirketlerin değer kaybedeceği öngörüsü ile yatırım yaptı. Ancak unun beraberinde ise yaptığı hesap çarşıya uymadı. En büyük iki sanal para birimi olarak bilinen Bitcoin ve Eteryum’a olan büyük talep sebebiyle bu şirketlerin hisseleri büyük değer kazandı. Bunun da nedeni sanal paraların üretilmesi için kompleks hesaplamalar yapan bilgisayarların ve doğal olarak çip satışlarının yükselmesi oldu.

Girdiği bu yatırım stratejisinde öngörüsü sanal paralar sebebiyle gerçekleşmeyen fon şirketi, sonuç olarak 1 milyar dolar zarar etmiş oldu.

Bitcoin ise şu sıralar günlük bazda yüzdelik 4,53 yükselişle 2.858 dolardan, Eteryum yüzde 0,89 değer kaybı ile 222 dolardan, Litecoin ise yüzde 0,70 artışla 42 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

 

Bitcoin Fiyatları için tıklayınız.

2
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry

Facebook

Yorum

Finanspara Bültene kayıt olun!

Finanspara Bültenine kayıt olun piyasadan önce siz haberdar olun...

Başarılı bir şekilde bültene kayıt oldunuz :)

Hadi bir sorun oluştu :(

Finanspara Forum

CEVAP VER