Kripto Para Haberleri

Bitcoin yanlış tahmini zarara yol açtı

Bitcoin yanlış tahmini zarara yol açtı

Dünya genelinde 9 milyar dolarlık fon yönetmekte olan Dallas merkezli Carlson Capital’s Black Diamond Thematic fonu bitcoindeki artışı ise önceden tahmin edemeyince yüzde olarak 14,2 yani yaklaşık bir milyar dolar zarar etmiş oldu ve sosyal medya büyük yankı uyandırdı.

Fon yatırım stratejisi olarak borsalarda yarı iletken ürün üreten şirketlerin değer kaybedeceği öngörüsü ile yatırım yaptı. Ancak unun beraberinde ise yaptığı hesap çarşıya uymadı. En büyük iki sanal para birimi olarak bilinen Bitcoin ve Eteryum’a olan büyük talep sebebiyle bu şirketlerin hisseleri büyük değer kazandı. Bunun da nedeni sanal paraların üretilmesi için kompleks hesaplamalar yapan bilgisayarların ve doğal olarak çip satışlarının yükselmesi oldu.

Girdiği bu yatırım stratejisinde öngörüsü sanal paralar sebebiyle gerçekleşmeyen fon şirketi, sonuç olarak 1 milyar dolar zarar etmiş oldu.

Bitcoin ise şu sıralar günlük bazda yüzdelik 4,53 yükselişle 2.858 dolardan, Eteryum yüzde 0,89 değer kaybı ile 222 dolardan, Litecoin ise yüzde 0,70 artışla 42 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

 

Bitcoin Fiyatları için tıklayınız.


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar