Kripto Para Haberleri

Bitcoin Vergi Kayıtları IRS ile İsteğe Bağlı mı?

Bitcoin Vergi Kayıtları IRS ile İsteğe Bağlı mı?

Bitcoin Vergi Kayıtları IRS ile İsteğe Bağlı mı? Gizli para birimi, IRS ve mükelleflerin üstesinden gelmek için yeni bir konu olabilir ancak vergi kayıtları kesinlikle yeni bir konu değildir. Gelir vergisinin başlangıcından bu yana, bazı mükellefler bununla mücadele ediyor ve IRS bunu biliyor. Vergi zamanında, birçok vergi mükellefi, dosya klasörlerine ve çekmecelerine bakarak, makbuzlar için çabalıyorlar.

Bu günlerde, arayanların çoğu bilgisayar dosyalarındadır ve umduğunuz çevrimiçi servislerle hâlâ ihtiyacınız olan kayıtlara sahip olacaklardır. Aslında, çok sayıda insan bulut hizmetlerine ve benzeri kayıt türlerine artan oranda bağımlılık yaratıyor; bugünkü kayıt sorunları on yıllar öncesine göre daha akut olabilir. Bugün IRS soruşturmaları, icra ve denetimleri hakkında çok konuşma var .

Buna rağmen, ona doğru geldiğinizde, gelir vergisi sistemi büyük ölçüde özdeğerlendirme yöntemlerinden biridir. Kendi vergilerimizi çoğunlukla kendi vergi beyannameleri üzerinden kendi raporlamamız ile başlayarak kendi raporlamamızı yaparız. Hepsi burada başlar ve kendini raporlamak için kayıtlara ihtiyacınız vardır. Ayrıca, istendiğinde vergi iadesine koyduğunuz maddeleri yedekleyebilmeniz gerekir.

Unutulmamalıdır ki, yineleme cezaları ile vergi iadesi imzalarsınız. Sayıları telafi etmeyin ve tahmin etmeyin, son çare olarak hariç. Genel olarak, makbuzlar ve vergi konularında kanıtlar önemlidir. Aslında, İç Gelirler Kanunu ve Hazine Yönetmeliği, doğrulama gereklilikleriyle doludur. Makbuzlar, faturalar ve iptal edilen çekler büyük zaman alır.

Şimdiye kadar denetlenmiş iseniz ve herhangi bir sermaye kazancı, özellikle de vergi oranının düştüğü yerde uzun süre hesap vermeniz gerekiyorsa, pozisyonunuzu ispatlamak için belgeler göstermek zorunda kalabilirsiniz. Talep ettiğiniz vergi matrahını ispat edebilmeniz gerekir. Tutulma sürenizi de kanıtlamanız gerekir.

Kaydını tutmak
Belgeleme tutmak ve kayıt tutma zorunluluğu her zaman üzerinizdedir. Kullandığınız döviz birdenbire gider ve kaybolursa ne olur? Aniden kayıtlarınızı alamayabilirsiniz. Bu, sizin temelinizi veya tutma sürenizi belirleyemediğiniz anlamına gelebilir.

Kendi yedekleme sisteminiz olması mantıklı olabilir bu bir sebep. Bununla birlikte, bunu düz tutabilir, tüm ticaret ve yatırım faaliyetleriniz hakkında iyi kayıtlar tutmaya çalışabilirsiniz. Kriptokrasi veya diğer yatırım varlıkları için de geçerlidir.

İşlem ayrıntılarını indirip dışa aktarmak veya hepsini kopyalamak sizin için işe yarıyor. Kriptokrasi ile yapılan satın alımlar tutumdur, bu tutumların tarihlerini, tutarlarını ve ayrıntılarını da saklayın. Kayıtlarınızda delikler olsa ne olur?

 

BİTCOİN FİYATLARI İÇİN TIKLAYINIZ.


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar