Kripto Para Haberleri

Bitcoin vadeli işlemleri nedir?

Bitcoin vadeli işlemleri nedir?

Bitcoin vadeli işlemleri nedir? Futures sadece fiziksel varlıklar için değil; finansal varlıklar üzerinde de işlem görebilirler.

Bitcoin futures‘ları ile sözleşme Bitcoin fiyatına dayanıyor ve spekülatörler Bitcoin fiyatının gelecekte olacağına inandıklarına “bahse geçebilirler”.

Buna ek olarak, yatırımcıların aslında Bitcoin’e sahip olmak zorunda kalmadan Bitcoin fiyatını speküle etmelerini sağlar.

İki önemli sonucu vardır.

İlk olarak, Bitcoin’in kendisi düzenlenmemiş halde kalırken, Bitcoin vadeli işlemleri düzenlenen borsalarda işlem görebilir. Bu, endüstrinin düzenleme eksikliği ile ilgili risklerden endişe edenler için iyi bir haber.

İkincisi, Bitcoin ticaretinin yasak olduğu alanlarda Bitcoin vadeli işlemleri, yatırımcıların hala Bitcoin fiyatını speküle etmesine izin vermekte.

Vadeli işlem sözleşmeleri nasıl iş çalışır?

Bir vadeli işlem sözleşmesinde alabileceğiniz iki pozisyon vardır: uzun veya kısa.

Uzun bir pozisyon alırsanız, sözleşme sona erdiğinde belirli bir fiyata gelecekte bir varlık satın almayı kabul etmiş olursunuz. Kısa bir pozisyona girdiğinizde, sözleşme sona erdiğinde belirli bir fiyatla bir varlığı satmayı kabul edersiniz.

Bunu açıklamak için iyi bir yol, yükselen yakıt fiyatına karşı vadeli işlem sözleşmesine girmek isteyen bir havayolu örneğini kullanmaktır.

Vadeli nedir?

Futures, bir varlığı spesifik bir fiyata belirli bir gelecekte satın almak veya satmak için yapılan bir anlaşmadır.

Vadeli işlem sözleşmesi yapıldıktan sonra, her iki taraf da sözleşme yapma tarihindeki gerçek piyasa fiyatından bağımsız olarak üzerinde anlaşmaya varılan bir fiyatla alım satım yapmak zorundadır.

Amaç mutlaka kâr maksimizasyonu değil. Bu, genellikle finansal piyasalarda, düzenli aralıklarla satın alınan ve satılan varlıkların fiyatlarındaki değişime karşı korunmak için kullanılan bir risk yönetimi aracıdır.

Futures’lar portföylerde, temel varlıkların özellikle değişken olduğu yatırımlardaki fiyat dalgalanmalarını dengelemek için de kullanılır.

Bu sözleşmeler, arabuluculuk yapan vadeli işlem borsasında müzakere edilir ve işlem görür.

BİTCOİN FİYATLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

 

Bitcoin vadeli işlemleri nedir?

Bitcoin vadeli işlemleri nedir? Futures sadece fiziksel varlıklar için değil; finansal varlıklar üzerinde de işlem görebilirler.

Kullanıcı Oyu: Oy vermek ister misin? !

Reklam

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/finanspara.com/httpdocs/wp-content/themes/jannah/kykur/kayankur.php on line 32
Finanspara Piyasalar