Kripto Para Haberleri
Neler Oluyor?

Bitcoin Tekrar Yükselişe Geçti (BTC)

Bitcoin Tekrar Yükselişe Geçti (BTC). Bitcoin (BTC) fiyatı bu sabaha karşı artışlar görüldü. CoinMarketCap verileri ve analizlerine göre yapılan incelemede ise BTC şu an 8 bin 651 dolardan işlem görüyor. Bitcoin dün başladığı yükselişini bu sabah da devam ettirmiş oldu. Dün akşam 8 bin 500’e kadar çıkan lider para birimi, yatırımcılarını da umutlandırmıştı. Bu sabah fiyat 8 bin 600 bandını da aşmayı başardı. Birçok ünlü analist, bu seviyenin aşılmasının biraz daha zor olacağını dile getirmişti. Fakat bunun beraberinde ise BTC bu seviyeyi zorlanmadan aşabilmiş oldu.

Bitcoin Fiyatını Tetikleyen Ne Oldu?

Bitcoin’in bu ani artışa geçmesinin nedenleri hakkında birçok farklı açıklama yer almakta. Bunlardan en önemlisi ise yapılan incelemede ise Irak’ta yaşanan saldırı. Dün ABD’nin Bağdat’ta bulunan büyükelçiliğine roketli saldırı düzenlendi. BTC’nin artışının sebebi bu olay olabilir. ABD’li yetkililer bu olayla alakalı olarak İran’ı suçluyor. Bildiğiniz gibi İran – ABD gerilimi de Bitcoin fiyatının ciddi anlamda yükselmesini sağlamıştı.

Bir Sonraki Hedef Ne Olacak?

Bitcoin’in ilk etapta 200 günlük hareket ortalaması olan 8 bin 750 doları aşması gerekiyor. Bundan sonra belki bir yükseliş trendi yaşanabilme ihtimali yer alıyor.

Reklam

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar