Kripto Para Haberleri
Neler Oluyor?

Bitcoin Satan Türk Borsaları

 Son yıllarda tüm dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de sanal paralara olan yönelim artmıştır. Her ne kadar Türkiye’nin de içinde bulunduğu pek çok ülke bu sanal paraları henüz resmi olarak tanımamış olsa da yasal düzenlemelerle sanal para kullanımını engelleyen her hangi bir düzenleme de yapmamışlardır. Ayrıca sanal paraya yönelik her hangi bir vergi düzenlemesi de henüz oluşturulmamış olduğu için ticari alanda da oldukça fazla tercih edilmeye başlanmıştır.

Bitcoin’in Tercih Edilme Nedenleri

 İnsanlar sanal para alırken avantajlarının yanı sıra dezavantajlarını da göz önünde bulundurarak hareket etmektedirler. Hiç şüphesiz bu konudaki en büyük sorun sanal paraların güvenliğinin nasıl sağlanacağı olmuştur. Güvenli sanal para edinmek için gözönünde bulundurulması gereken ilk unsur seçilecek olan sanal para cinsinin belirlenmesi olmalıdır.

 Bir sanal para türü ne kadar çok tercih ediliyorsa o para cinsine yönelik güvenlik önlemleri de o kadar yoğun olacak emektir. Bu nedenle en çok tercih edilen para cinsi olarak karşımıza bitcoin çıkmaktadır. Sanal paranın türünün belirlenmesinin ardından bakılacak olan ikinci unsur ise bu alım satım işlemleri için hangi sanal borsanın tercih edilecek olduğudur. Dolayısıylaparanızın güvenliği açısından sanal paraya ilişkin borsa tercihiniz de oldukça önemli olacaktır.

 Türkiye’deki Bitcoin Borsaları

 Bu borsalardan ilki dünyadaki engüvenilir bitcoin borsalarından biri olarak kabul edilen BtcTurk olacaktır.Ayrıca BtcTurk ilk türk bitcoinborsası olarak da karşımıza çıkmaktadır. En önemli bir diğer özelliği iseoldukça iyi bir mobil uygulamasının olmasıdır. Bir diğer borsa ise Paribu.Paribu diğer pek çok borsaya göre daha pratik işlem yapma olanağı sağlıyor veaylık ve günlük limitler aşılmadığı sürece kimlik onayı istemeden işlemyapmanıza olanak sağlıyor.

Koinim ise hem düşük hem de yüksek limitlerle işlem yapmanıza olanak sağlaması açısından göze çarpan bir borsa olarak varlığını sürdüren bir borsa. Bu açıdan oldukça yoğun olarak kullanıldığını söylemek mümkün olacaktır. Binance Çin merkezli bir borsadır ve dünyadaki en geniş hacimli borsalardan biridir. Kucoin, Coinbase, Kraken,Cex.İo ise işlem yapan diğer borsalardır.

Bitcoin Satan Türk Borsaları

Bitcoin Satan Türk Borsaları

Bitcoin Satan Türk Borsaları

Bitcoin Satan Türk Borsaları

Kullanıcı Oyu: 4.25 ( 1 Oy Verildi)

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar